Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miről kéne írnom ebben a témában?

Miről kéne írnom ebben a témában?

Figyelt kérdés

BME-n kaptunk egy feladatot, kb. 25 oldalnyi szöveget kell az alábbi témáról írom.

"Fék vizsgálata fedélzeti eszközök segítségével (vasút)"

Az interneten próbáltam angol cikkeket keresni, de sajnos csak jogszabályok, meg pontokba szedett fékvizsgálatok leírásai vannak, sajnos kevés közzel ahhoz, ami nekem kéne. Valaki tudna segíteni, hogy mégis hol keressek, vagy hogy mit kéne írnom?



2020. nov. 30. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Keress a facebookon egy vasutas csoportot.

Esetleg az index fórumban a vasutas részlegben szétnézhetsz, asszem ott van fékes csoport.

Vagy kapdsz össze magad és ugorj be valamelyik közeli fűtőhűzba/vontatási főnökségre.


Ha már mérnök leszel, használd a buksidat :)

2020. nov. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ennyire nem szeretnék belemélyedni, nem vasúti irányba szeretnék szakosodni, csak sajnos erre az órára meg erről kell írni. Ami nem lenne baj, ha konkrét lenne a dolog, csak így meg el vagyok benne veszve. Az, hogy "railway brake inspection" kulcsszavakra való kereséskor nem lehet egyetlen nem jogszabály stílusú, normális cikket találni, szerintem sokat elmond a téma elvontságáról. :(
2020. nov. 30. 18:35
 3/8 anonim ***** válasza:

a modernebb járműveken vannak érzékelők amik visszajeleznek akár a kocsin akár a vezetőálláson, mozdonyon a fék állapotáról.

pl tárcsafékes kocsikon van a jármű oldalán egy fékkijelző ami színekkel jelzi az oldott, vagy befékezett állapotot.

UIC csatlással ellátott kocsik képesek a megfelelő berendezéssel ellátott mozdony kijelzőjére is kijelezni hogy mi a helyzet.

a zárt motorvonatoknál FLIRT, KISS, Talent, Desiro, stb. a fékpróba is eleve érintőkijelzőről történik és ott látja a mozdonyvezető a fékek állását is.


De talán még a V43 sor. mozdonyok féklöket-kijező készüléke is fedélzeti berendezés lehet. :D


mondjuk erről mit lehet 25 oldalt írni azt nem tom.....

2020. nov. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
Ez már egy fél diplomamunka. Tuti ez a feladat?
2020. nov. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, én is először az gondoltam, hogy nemá, hogy ennek diplomája lesz :D

De azért az embert nem lehet akkora gyökér, hogy mindenki mást hülyének nézzen :D


Átnéztem a mozdonyos, könyveimet, de sajnos egyikben sincs arról szó, hogy hogyan történik a fékvizsgálat, hiszen mindegyik inkább csak a mozdonyvezetők ténykedéseit írja le: ezt nyomd, azt nyomd, nézd meg, ha ez akkor jó, ha az akkor nemjó.


A egész Fékutasítás sem sokkal több mint 25 oldal... 84, de A5 méretben...

[link]

Ez meg azt mondja el, hogy a kocsivizsgálók (és más dolgozó akiknek ezt kell csinálniuk) hogyan vizsgálják a járműveket.


Azt, hogy az adat a fékkijelzőre, képernyőre hogyan kerül oda azt nem taglalja - nem is dolga taglalni......

2020. nov. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vortrex ***** válasza:
100%

Egyik szaktársam a Knorr-Bremse-nél írta a szakdolgozatát pár éve, gyakorlatilag az ott dolgozó mérnökökkel együtt fejlesztettek egy olyan berendezést, amivel nyomon tudják követni a fékek kopását, üzemi állapotát, és erről adatot tudnak szolgálni a mozdonyvezető részére. Tőle tudom, hogy ez a mai napig egy (részben) megoldatlan probléma.


Aki ezzel foglalkozik, biztos többet tud róla mondani, de elég erős témának hangzik

2020. nov. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

mi ennek a határideje?

mert ez tényleg egy fél diplomamunka

2020. nov. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Október környékén kaptuk a témákat, december közepéig kell leadni. Lett volna rá időm, de sajnos csak most jutottam ide. A koronavírus miatti helyzet okán erre fogunk jegyet kapni, szóval egy tantárgy jegye a tét. A téma pontosan így szól: "Brake inspection using onboard instruments (railway)", szóval valószínűleg ez lenne a feladat. Más kérdés, hogy lehet e belőle 20-25 oldalt írni. :D
2020. dec. 1. 12:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!