Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A buszmegállók miért össze-vis...

A buszmegállók miért össze-vissza vannak elnevezve?

Figyelt kérdés

Szerintetek nem logikátlan, hogy egymással szemben van 2 buszmegálló, de a nevüknek semmi köze egymáshoz (pl. 151-es vonalán egyik oldalon Jókai Mór utca, másik oldalon már Lázár utca)? Persze, értem én, hogy minél pontosabban szeretnék meghatározni a megállókat, de ezzel szerintem csak összezavarják az utazókat (persze tudom, hogy aki ott lakik, az úgyis tudja, hogy nem "ugyanabba" a megállóba fog érkezni, ahonnan elindult... de egy kereszteződésben, ahol van 4 buszmegálló, miért kell mindegyiknek más nevet adni?).

Illetve még azt sem értem, hogy ha egy hosszú utcát sok vonal keresztez (pl. a Nagysándor Erzsébeten), akkor a keresztező buszvonalak miért mindenhol "Nagysándor József utca" néven állnak meg, mikor több kilóméter is van közöttük?



2020. szept. 5. 16:03
A kérdező szavazást indított:
Szerintem ez teljesen jó, ha egyik oldalon "A" utca van, a másikon meg "B", akkor miért ne lehetne más a neve?
Szerintem is összezavaró, nem értem, hogy minek kell 100 nevet adni 1 db megállónak.
Engem nem izgat, a megálló az megálló. Mindegy mi a neve.
23 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Ugyan korábban valóban az volt a szabaly, hogy a legközelebbi, jobb oldali mellékutca adta a megálló nevét, ezen rengeteget egységesítettek az utóbbi bő 10 évben. A 151-esnél még valamiért megmaradtak ezek a nevek, de inkább csak idő kérdése az egységesítés. Az azonos nevű megállók száma is csökkent egy csomót a / összetételű megállónevek elterjedèsével.
2020. szept. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

A közeli utcához van elnevezve. miért baj ez?

ha lenne 2-3-4-5 megálló ugyanolyan névvel akkor meg az lenne a baj.

én nem vagyok fővárosi és nagyon ritkán járok Budapesten, de simán közlekedek metróval, trolival, villamossal, busszal. Van hogy elcseszem, de 1 megállóval arrébb javítok :D

Még tetszik is ha kicsit kell gondolkodni hogy merre kéne menni.

akinek meg nem megy a tájékozódás annak tökmindegy mit írsz ki az el fog tévedni akkor is....

2020. szept. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
Elmondtad, hogy mi nem tetszik, de megoldást nem találok a részedről... Te hogyan csinálnád jobban?
2020. szept. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az lehet, hogy a BKK könnyebben nyilván tudja tartani a megállóit, ha mindegyiknek más neve van, de a jelenlegi rendszer nem igazán praktikus. Szerintem egy megállónak legyen rövid neve, és adjon megfelelö tájékoztatást azoknak az utasoknak, akik nem ismerősek a környéken. A mai rendszer ennek pont az ellenkezője. A 4/6-oson tök fölösleges a Margitsziget/Margit-híd név, mint az 5.ös buszon a Gábor Áron u/Pasaréti út megnevezés. Ugyanakkor (csak a környékünkön) 2 olyan átnevezés volt, ami nem csak fólósleges, de a tájékozatlanoknak kifejezetten rossz: 128/129-es busz: Érsebészeti klinikából: Temes utca, vagy a Fogas megálló átkeresztelése Városmajorra. Elköltöttek egy rakás pénzt és egy jó nagy katyvasz jött létre. Arról nem is beszélve, hogy a felszini járatok nem a metró, vagy HÉV állomásokon állnak meg, hanem a Moszkva, Baross,stb téren.
2020. szept. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#3

Pl. ha már elindultam így a 151-es vonalán, a Mártírok útja és a Nagysándor József utca kereszteződésnél 4 név is van (Mártírok útja, Zalán utca, Nagysándor József utca, Nagyszőlős utca). Miért nem lehet mindegyik Mártírok útja, vagy Nagysándor J. utca?


#2

Pont arra kéne (szerintem) megoldást találni, hogy logikusan legyenek elnevezve a megállók, és az azonos nevű megállókat is kerülni kéne. Példaképp: a Nagykőrösi út/Határ út elnevezés nem lenne rossz, de úgy, hogy még van két másik megálló Nagykőrösi út elnevézéssel, semmi értelme. És ez csak egy példa a sok közül, szóval már most is van egy csomó azonos nevű megálló, amiknek semmi közük egymáshoz.

2020. szept. 6. 21:25
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
#5: Gondolj bele: Mondjuk 5 megálló van egy hosszú utcában. "Gyurikám, a Nagyon hosszú utca megállóban szállj le!". Na és mégis melyikben?
2020. szept. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%

#6#

Nagyon hosszú utcákban általában vannak keresztutcák és praktikus a megállót a legközelebbi keresztutcáról elnevezni. De szükség esetén házszámot is lehet jelölni: Pl a 129-esen van Széher út 16 nevű megálló.

2020. szept. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#7: A kérdezőnek pont ez a baja, hogy a legközelebbi keresztutcáról nevezik el a megállókat. Hogyan oldaná ez meg a problémáját, ha ugyanazt csinálná, mint amit szeretne elvetni?
2020. szept. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!