MÁV. Valaki segítene?
a tanulmányi osztályon iskolalátogatási igazolást kell kérned, azzal tudod majd igazolni a hallgatói jogviszonyt
a középiskolás diákoddal meg tudsz BKV bérletet venni, valószínűleg az is kelleni fog
Az iskolalátogatási igazolással NEM tud bérletet venni, nem helyettesítheti a diákigazolványt. A középiskolás diákkal pedig szintúgy nem tud bérletet venni, csak akkor, ha Budapesten járt középiskolába.
Ugyanis a kiemelt kedvezményű bérlet az csak az iskola és a lakóhely között váltható.
Tehát a TO-n ideiglenes diákigazolványt kell kérni. Ehhez kell egy fotót bevinned. Ezzel az ideiglenes diákigazolvánnyal már fogsz tudni venni tanulóbérletet (ez a kiemelt kedvezményű, 90%-os bérlet). A kedvezmény csak a bérletre vonatkozik, menetjegy vásárlásakor csak 50% kedvezmény jár!
BME-n így
de gondolom, máshol is
Ideiglenes diákigazolvány
Amennyiben diákigazolványod elkészítésének hosszú ideje alatt is szeretnéd a diákigazolvány nyújtotta kedvezményeket igénybe venni, akkor 360 Ft-ért két hónapig érvényes ideiglenes diákigazolványt igényelhetsz, melyet kérésedre a Központi Tanulmányi Hivatalban rövid átfutási idő alatt elkészítenek. Ideiglenes diákigazolvány kiállításához szükséges teendők:
* ideiglenes diákigazolvány igénylése (igazolványkép is szükséges hozzá),
* a Központi Tanulmányi Hivatal az ideiglenes diákigazolvány kiállításának díját térítési kötelezettségként kirója számodra a Neptun Rendszerben,
* az ideiglenes diákigazolvány díjának befizetése a Neptun Rendszeren keresztül,
* ideiglenes diákigazolvány azonnali elkészítése a Központi Tanulmányi Hivatalban.
MÁV honapján
Abban az esetben, amikor a diák ideiglenes diákigazolványt kap, vagy tanintézetváltás miatt küszöbön áll a diákigazolvány cseréje, esetlegesen az igazolvány érvényessége a bérlet érvénytartamán belül lejár, a későbbi félreértések elkerülésére - vagyis, hogy a később kiállított igazolványtól eltérő, vagy kettő igazolványszám kerüljön a bérletre - a diáknak a mindig állandó OM azonosítószámot kell rávezetnie a diákbérletére. Ebben az átmeneti időszakban nem csak a diákigazolványt, hanem az OM azonosító kártyát is fel kell mutatni a jegyvizsgálat során. Mindaddig az OM azonosítót kell a bérletre ráírni, míg a diák az állandó diákigazolványát meg nem kapja.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!