Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vasút mentén mi lehet az a...

A vasút mentén mi lehet az a jellegzetes barna elszineződés mindenütt?

Figyelt kérdés
A vasúti pályaudvarok, szerelvények mindenütt el vannak szineződve valamilyen barnás, jellegzetes szagú anyaggal. Mi lehet ez? Vasoxid? De honnan származik? Miért csak a vasút mentén van?
2010. aug. 3. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Amikor megy a vonat a vaskereke kopik a sínnel együtt nem gondolod? Az a vaspor oxidálódik és hozzámegy a kenőolaj is.
2010. aug. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ezen már én is gondolkodtam. Arra jutottam, hogy a vonat kereke és a sín folyamatosan koptatja egymást, és a felszálló vaspor leül két oldalra.
2010. aug. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, nagy része vasoxid, vaspor, és a jelegzetes szag az bizony kaki és pisi. Régebben ha vonaton wc-ztél és lehúztad, akkor az egyenesen a vasuti talpfákon landolt és jó igényesen szétkenödőtt.
2010. aug. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem rozsda, esetleg valami rozsda, zsír, olaj keverék. Egy vasúti kocsinak és a síneknek elég magas a vastartalma.
2010. aug. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Erre én is gondoltam már, hogy a kerekek és a sín csiszolódásakor képződik finom vaspor, ami rátelepszik mindenre, és ez oxidálódik. Ez mondjuk kanyarokban rendben is van. De egyenes szakaszokon is ilyen mértékű lenne a vaspor képződés? Másrészt a hév vagy villamos mellett nemigen tapasztaltam még ilyet.
2010. aug. 3. 15:24
 6/10 A kérdező kommentje:
egyébként a jellegzetes szag alatt nem a wc szagra gondoltam, azt vágom, hogyan működik, hanem pont erre a jellegzetes "vasszagra".
2010. aug. 3. 15:25
 7/10 anonim ***** válasza:

15:14

Nem tudom te mikor vonatoztál utoljára, de én 2 hónapja még a sínre pisáltam a WC-ben :D

2010. aug. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szerintem nagy része fékezéskor képződhet.
2010. aug. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Legnagyobb része fékezéskor keletkezik.

Természetesen a féktuskó a legpuhább, hogy az kopjon ne a kerék. Sok éve léteznek műanyag fékbetétek is, de nem szorították ki a klasszikus megoldást.

Újabb wc-k már tartályosak.


Összességében akkora tömegű ROZSDÁS acél döcög, hogy mindenhonnan hullik, gyűlik a szép barna oxid.

2010. aug. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Menj má! Erre még nem is gondoltam, hogy mi lehet... Tök lol! XD
2010. aug. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!