Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen következményei lehetnek...

Milyen következményei lehetnek,ha egy menetrend szerinti járat buszsofőrök nem tartja be a menetrend et?

Figyelt kérdés
Arra gondolok hogy mi lenne,ha mondjuk a Budapest-Békéscsaba buszsofőrjének 4 óra alatt kellene lent lennie Békéscsabán,de Ő leérne 3 és fél óra alatt.Vagy pedig egy másik vonal sofőrje,akinek 1 óra alatt kéne egyik végállomástól a másikig érnie màsfél óra alatt tenné csak meg az utat,mert mondjuk útközben beugrana egy kifőzdébe ebédelni.Pénzbüntetést kapnának egy ilyenért?Vagy figyelmeztetést?Vagy akár az állásukat is elveszthetnék?Nem tapasztaltam még soha ilyet,nem azért kérdezem,csak érdekelne hogy mi lenne ilyeneknek a következménye.

2020. máj. 27. 12:51
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Ha kiderül egy ilyen szintű eltérés, akkor a főnök kedvétől függően szóbeli figyelmeztetéstől fegyelmiig terjed a büntetés. Ha többször ismétlődik az eset, akkor valószínűleg megválnak a sofőrtől. De ilyen mértékű eltérés nem szokott lenni.
2020. máj. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Korábban ritkán jön a busz, legfeljebb 1-2 perc lehet az előnye a menetrendhez képest. A késéseket nem lehet kivenni a lehetőségekből, egy durvább forgalmi szituáció, traktorjárás, baleset, vagy útfelújítás miatti torlódás, esetleg terelés miatt könnyen peregnek a 10 percek is.
2020. máj. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
#2 jó,késik 10 percet mert dugó volt ez világos.De mi van ha jó a forgalom és 10 perccel előbb beérkezik a végállomásra,és a megállókba is a kiírtnál 10 perccel korábban érkezik?
2020. máj. 27. 13:38
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

semmi nincs ha korábban jön...

én már futottam az utolsó buszra úgy, hogy még volt 15 perc.

kérdőre is vontam a sofőr, de csak a vállát vonogatta.

ha csak valaki be nem jeleni akkor tuti nem lesz belőle semmi

ha bejelented, akkor max "kivizsgálják" és esetleg a főnök elbeszélget a sofőrrel, hogy Józsi b..meg figyelj oda legközelebb, de kb ennyi...

2020. máj. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel az utóbbi időben durva munkaerőhiány volt ebben az ágazatban, túl sokat nem tudtak tenni a cégek. Meg is látszik a színvonalon, hiszen ha valami nem kerül pénzbe, az mondjuk az indulási idő megvárása .
2020. máj. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!