Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tömegközlekedésen ki fogja...

Tömegközlekedésen ki fogja ellenőrízni 4-től, hogy van-e maszk, mert ha nincs, akkor nem utazhat?

Figyelt kérdés

Ellenőr?

Mert a sofőröket szerintem nem fogja érdekelni. Van sofőr ismerősöm, azt mondta, hogy nahát őt nemérdekli, akin lesz maszk lesz, akin nem azon nem, biztos, hogy ő elvisz mindenkit.

Az viszont nincs fent neten, hogy milyan büntetés jár majd, ha nincs maszk, csak annyi, hogy kötelező. De ez szerintem egy türelmi idő.



2020. máj. 2. 21:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Majd az utastársaid leüvöltik a hülye fejedet. A maszk elsősorban nem téged véd, hanem a többi utast; ilyen helyzetben, ennyi minimális figyelmesség szorulhatna beléd.
2020. máj. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
36%

1. A söförnek kell ellenörizni és csak maszkkal engedheti fel az utasokat.

2. Ha "nem fogja érdekelni", akkor elég egyetlen bejelentés, és munkanélküli lesz.

3. Az utastársakat fogja érdekelni, mert nem akarnák a hozzád hasonló felelötlen valakiktöl elkapni a fertözést, aki maszk nélkül van, annak büntetést kell fizetnie.

4. Ha valaki maszk nélkül száll fel, akkor egyrészt az illetöt helyreteszik, vagy akár rendört hívnak és feljelentik - 3-as pont, másrészt meg a sofört bejelentik a munkahelyén - utána lásd 1-es pont!

2020. máj. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem kötekedésképpen, de ha az utasok vagy embertársak, ha megszólnak, akkor nem igen teszi zsebre amit kap tőlem szóban. Semmi köze hozzá, ugyan olyan ember utas mint én.


Sofőr és ellenőr vagy erre illetékes személynek van joga szolni.

2020. máj. 2. 21:52
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
te meg azt nem teszed zsebre, ha nyakon váglak a buszon, és lefotózom a lakcímkártyád
2020. máj. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Ha arra vagy kíváncsi, a kutya nem fogja ezt ellenőrizgetni - ahogy semmit mást sem ebben az országban -, örülnek, ha megtankolják a buszokat, nemhogy még erre külön embert fizetni. Úgy vannak ezzel, hogy az emberek 99%-a akkor is betart valamit, ha csak mondják neki, és nem lohol egész nap nyolc rendőr a nyakában, ez épp elég, a maradék 1% kekeckedő meg bele van számolva pakliba, annyi belefér.
2020. máj. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

“ Nem kötekedésképpen, de ha az utasok vagy embertársak, ha megszólnak, akkor nem igen teszi zsebre amit kap tőlem szóban. ”


Te vagy a helyi kemény legény vagy mi? Te szegnél meg egy szabályt, sőt, ha tünetmentes hordozó vagy, maszk nélkül szuperjól fertőzöl, de még neked állna feljebb?:D tipikus primitív megnyilvánulás....

2020. máj. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Oké.

Kötelező a maszk, a tömegközlekedésen. Gondolom lesz illetékes aki figyeli, de ki, erről szól a kérdés, hogy ki. De azok nem az utasok lesznek.


Mutass nekem egy cikket, ahol az van irva, hogy majd az utasok fogják ellenőrízni. Sehol nem lehet ilyet látni, nem is fogunk ilyet látni.


Biztos fogják ellenőrízni, de nem utasok, hanem más. Ezt akarom megtudni.

Majd, ha az illetékes megszól, igaza lesz, de az nem utasból lesz hanem valaki más, de ha csak egy sima utas szólna, mert nincs masz, akkor válaszolni fogok szépen neki az biztos...


Ez olyan, hogy a héten 2× volt a boltba, hogy rámszoltak, hogy tartsuk már meg a távolságot, másodjára durvábbsn szóltak és mind kettő sima vevő. Elhallgattam mondtam, jó rendben, mert ugye nem balhés csávó vagyok, de harmadjára nem fogom elhallgatni azt sem.


És tényleg továbbra se kötekedésből.

Egy ugyan olyan civil ember mint én meg te meg a másik, nem fog rendre utasítani, hanem arra ott lesznek az illetékesek. Nehogy már azt is elérjük, hogy a másik civil ember még igazoltat is mint a rendőr.


Ilyet meg 4-es nem írogatunk, hogy "nyakonváglak", hanem korrektebben kicsit, nem is lenne jo, ha veled találkoznák a buszon.


A kérdés még mindig ugyanaz amit fent kérdeztem.

2020. máj. 2. 23:27
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

Kèrdező, gondolom itt másfél hónap alatt átjött, hogy a legtöbbet az egyes ember teheti azèrt, hogy a járvány okozta nehézségeken a lehető legkisebb veszteséggel túllegyünk. Az emberek cselekvéseit pedig a kormànyzat próbálja befolyásolni különböző csatornákon keresztül.


Most a maszkhasználattal próbálják kordában tartani a vírus reprodukciós rátáját. Ezért köteleznek mindenkit a maszkviselésre. Nem băsztatnak minden sarkon, nem állítanak hadrendbe önkéntes rendőröket, semmi ilyesmi. Előírnak, a többség betartja és ha ez elég, akkor ennyi a dolog. Ha nem elég, akkor meg jön ismét a bezárkózás. Ilyen egyszerű.


Éppen ezért legfeljebb egymást ellenőrzik az emberek.

2020. máj. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%

De, nyugodtan rád szólhatnak a boltban is és a tömegközlekedésen is, ugyanis jelenleg vannak különleges szabályok, amiket be kell tartani, annak érdekében, hogy a legkisebb eséllyel kapja el az ember a vírust. És mivel társadalomban élünk, így igenis elvárható, hogy figyelmeztessük egymást. Mivel senki nem tudja megmondani, hogy fertőzött vagy-e, így te sem. Azzal, hogy nem tartod be a szabályokat, másokat veszélyeztethetsz.


Ez így világos? Addig arcoskodsz, amíg valaki szájba nem fog csapni.

2020. máj. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
A sofőr jelenleg a jegyeket sem ellenőrzi, nyilván a maszkot sem fogja, de előírás, hordanod kell.
2020. máj. 3. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!