Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kb.1hete megpályáztam egy...

Elvira2029 kérdése:

Kb.1hete megpályáztam egy vezető jegyvizsgálói állást a mavkarrier oldalon. Kinek mi a tapasztalata mennyire hamar hívnak telefonon és mekkora a lemorzsolódás esélye? És mennyi a fizetés? Van érettségim és munkahelyem is csak ott nem fizetnek eleget.

Figyelt kérdés
A hírdetésben az volt h március 16- ig lehet pályázni

2020. márc. 6. 17:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Jól meggondoltad?
2020. márc. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Baromi sokat kell tanulnod mire VJV leszel, átképzés alatt szakmunkás minimálbért kapsz, és a munkaidő beosztás, illetve a bérezési rendszer, a vasútnál "nem a legoptimálisabb".

A rendszeres vizsgákról nem is beszélve.

2020. márc. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

Elég komoly a munkaerőhiány, szóval valószínűleg tényleg keresni fognak. Más vasutas szakmánál hallottam, hogy nehéz a tanfolyam és nagy a lemorzsolódás, a jegyvizsgálóinál nem tudom, mi a helyzet. Ha elhivatott vagy, akkor szerintem érdemes megpróbálni.


Esetleg felülhetsz egy olyan vonatra, ahol nincs olyan sok utas, és megpróbálhatsz elbeszélgetni egy kalauzzal, hátha tud hasznos infókkal szolgálni. Persze lehet, hogy rámegy egy napod, meg persze egy kis pénz, de szerintem egy ilyen pályaválasztási döntést érdemes alaposan körüljárni.

2020. márc. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%

"mekkora a lemorzsolódás esélye?"

Nagy! a tanfolyamon is, és aztán a munkahelyen is!

oda kell tenned magad rendesen hogy a sok hülyeséget megtanuld. De a tanfolyáson még mentálisan is kikészítenek majd, az oktatók és a tanfolyamtársak is. Megvannak a nyalógépek az oktatók kedvencei. Menni fog már a tanfolyamon is a háttérben - néha még az előtérben is - az áskálódás. inkább a haláltábor mint egy tanfolyam... Ráadásul - már elnézést - de itt nők is vannak nem úgy mint a mozdonyvezető tanfolyamokon - és ahol két nő van ott konfliktus is van! Ha férfi vagy akkor is bele fognak keverni!

Nagyon komolyan erősítsd meg magad mentálisan hogy kibírd a tanfolyamot! Ha otthon nincs minden rendben akkor gondban leszel, épp elég egy probléma az életben.

Aztán ha elkezdesz melózni ott ugyanez lesz. Ha nem leszel jóban a vezénylőddel akkor csak a kaki szolgálatokat kapod éjszaka meg sittes vonatokat. Ha meg jóban vagy vele akkor meg a kollégáid fognak kiútálni és menni fog a b..ogatás rendesen.


"És mennyi a fizetés?"


Elővárosi forgalomban egész sok fizut össze lehet szedni, mivel a jegyeladások után jár x% a jegy árából. Ha a világ végén jársz ahol 2-3 papa meg mama utazik ingyen ott nem fogod magad vastagra keresni.


Ajánlom olvasgatásra a Kollektív Szerződést: [link]

2020. márc. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
18%
Jól meggondoltad? Rabszolgamunka spártai körülmények között, nevetséges éhbérért. Szinte bárhol máshol normálisabb munkahelyet találhatsz, legalábbis a közszférán kívül biztosan.
2020. márc. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó eléggé eltúlozza. Igaz elég sokat kell tanulni, de egy átlagos képességű ember meg tudja csinálni. Kiesni csak azok fognak akik nem hajlandóak tanulni és csak melegedni járnak be. Az oktatók vegyesek, valakinél hamar eltelik az idő, de van olyan aki annyira monotonan mondja el, hogy 4 kávé után is bealszol. A tanfolyamtársaid miatt nem fogsz kikészülni az biztos. Az viszont igaz, hogyha nem nyalsz be akkor nem jó szolgálatokat fogsz kapni. A fizetés nem a legjobb , de cserébe stabil munkahely és az összetartás megvan a kollégák között.
2020. márc. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ mindenkinek!
2020. márc. 7. 17:08
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Magyarán, kalauznak jelentkeztél?
2020. márc. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen
2020. márc. 11. 16:48
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Kíváncsi vagyok, mi az a vezető jegyvizsgáló? Nem lehet egyszerűen, kalauz?


Mert olyan jegyvizsgáló is van, amelyik nem vezető? Kíváncsi vagyok mit vezet? Talán a mozdonyt vezeti egyik kézzel, másikkal meg a jegyet ellenőrzi?


Tudom, hogy van olyan, hogy: Vonatvezető. De, akkor miért nem úgy hírdetik, hogy vonatvezető és kalauz?

2020. márc. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!