Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elvakításnak számít-e a...

Elvakításnak számít-e a részemről, ha éjjel folyamatosan villogtatok a szembejövőnek, hogy vegye le a refit, vagy döntse lejjebb a lámpáját, mert vakít?

Figyelt kérdés
2019. júl. 12. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem kimeríti a közúti veszélyeztetés fogalmát. Egy esetleges balesetnél mindkettőtöket felelősségre vonhatnak. Őt a rosszul használt/beállított lámpája, téged a villogás miatt.
2019. júl. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Te tolatva közlekedsz, hogy folyamatosan tudsz villogtatni a szembejövőnek?
2019. júl. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
2-es nyilván az egy időintervallum, ameddig szembe vagytok egymásnak, nem? 1 km-re is szembe vannak meg 50 m-re is...
2019. júl. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
1-es, te nem vagy komplett!
2019. júl. 12. 19:52
 5/10 anonim ***** válasza:

A normális az, ha villantasz 1-2-őt, értelmes ember észre veszi magát.


Az a baj, ha nem esik le neki, akkor onnantól hiába villogtatsz, nem fog rájönni mi a gond. Csak fokozod a balesetveszélyt azzal, hogy nem elég, hogy te nem látsz rendesen, még ő sem fog téged.

2019. júl. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%
Én 1 hosszút szoktam villantani. Az 1-3db rövid villantást a traffipax előrejelzésnek tartom fenn (ahogy tapasztaltam ezzel mindenki így van). Amikor az eléggé vakító autós lámpája hirtelen még vakítóbb lesz (ő is felnyomta a refit), akkor tudom hogy nem direkt vakít, csak szarul van beállítva a lámpája. Ha valaki folyamatosan villogtatna, akkor nekem tuti az lenne az első gondolatom hogy valami figyelemre méltó dolog várható az úton (mondjuk a következő kanyarban fejjel lefele áll egy autó az úton), mintsem az hogy rosszul van beállítva a lámpám. Magamból kiindulva, szerintem nagyon rosszul csinálod ha így jelzed az elvakítást.
2019. júl. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Így van, egy hosszút villants. A villogtatás nem indokolt.
2019. júl. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha sokat villogtatsz, akkor akadályra, veszélyhelyzetre gondolok.
2019. júl. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ok, semmi gond, majd egyszerűen belefordulok az árok, hogy ne zavarjalak benneteket, ha feltekert lámpával jöttök szembe!

:-)

2019. júl. 13. 14:06
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet villogni úgysem érti meg. Villog mindenki, mindenért ha nincs bekapcsolva semmi, ha megy a távolsági, ha be van kapcsolva a ködlámpa soha nem jó sehogy.

Fénykürtöt abban az esetben lehet használni ha balesetveszélyes helyzet alakul ki, vagy az előzendő járművel sötétben tudatni az előzés megkezdését. Amennyiben itt az elvakítás balesetveszélyes helyzet, akkor lehet villantani, viszont őt ezzel nem elvakítva.

A fényszóró magasságának állítását pedig az autósok 80%-a soha nem használta/ismeri amennyiben a járművel utasokat/csomagokat szállít.

Azért pedig nem kell egyből hisztizni, mert valaki nem kapcsolja le a távolsági fényszórót azonnal. Akkor kell lekapcsolni ha a két jármű olyan közel ér egymáshoz, hogy a fényszóró zavarhatná őket. Erre nincs külön szabály, érzésből kell csinálni.

2019. júl. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!