Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A, B, C pav 3 megvan 30 éve,...

Kopaszgyula kérdése:

A, B, C pav 3 megvan 30 éve, és 3 eve strokot kaptam amiből szerintem kigyogyultam, de a háziorvosom és a neurologusom bizonytalan ebben így nem mérik megadni az eu2 orvosit, mivel lejárt. Mit csináljak hogy újra vezethessek teherautot?

Figyelt kérdés
2019. jún. 24. 20:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Másodfokon orvosi bizottság dönt, de muvel figyelembe veszik a szakorvosi véleményeket, nem biztos, hogy ott megadják.

Speciális vizsgálatok, tesztek eredményétől is függ.

2019. jún. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Elmész egy 3. háziorvoshoz, neurológushoz...

Előbb utóbb valamelyik megadja.

2019. jún. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

[Elmész egy 3. háziorvoshoz, neurológushoz... Előbb utóbb valamelyik megadja.] # 2, 2019-06-24 23:34

2. alkalmassági csoport esetén nem végezheti el más háziorvos a vizsgálatot, csak a választott háziorvos. (1. alkalmassági csoport esetén sem mindenütt van választás, mert a választott háziorvoson kívül csak a lakóhelye, vagy a tartózkodási helye szerinti másik háziorvos végezheti. És ahol három falunak van egy háziorvosa…)

2. alkalmassági csoportú vizsgálatot a választott háziorvoson kívül elvégezheti:

„• a munkavállalót foglalkoztató vagy foglalkoztatni kívánó munkáltató részére foglalkozás-egészségügyi alapszolgáltatást nyújtó egészségügyi szolgálat orvosa, vagy

• a nem szervezett munkavégzés keretében dolgozó, vagy foglalkoztatásra irányuló jogviszonyban nem álló személy esetén a lakóhelye szerint területileg illetékes foglalkozás-egészségügyi szakellátó hely orvosa.

A fentieken túl az egészségi alkalmassági vizsgálatot első fokon végző szervek lehetnek:

• a Magyar Honvédség, a rendvédelmi szervek és a nemzetbiztonsági szolgálat által kijelölt orvos, ha az érdekelt személy e szervek állományában teljesít szolgálatot vagy ilyen szervvel foglalkoztatásra irányuló jogviszonyban áll;

• a MÁV Kórház és Rendelőintézet (Szolnok) és a Vasút-egészségügyi és Szolgáltató Közhasznú Társaság által kijelölt orvos, ha az érdekelt személy a vasutas biztosítottak köréről és a vasút-egészségügyi intézetekbe történő beutalás szakmai rendjéről szóló rendelet hatálya alá tartozik.”

Ha nem a választott háziorvos végzi a vizsgálatot, akkor a vizsgálatot végzőnek 15 napon belül értesítenie kell a választott háziorvost. (Tapasztalatom szerint az értesítés automatikus, elektronikus úton történik. Évtizedeken át a Megyei Foglalkozás-egészségügyi Központban végeztettem a 2. alkalmassági csoportú vizsgálatot, mert a háziorvosomnak nem volt üzemorvosi szakvizsgája. Aztán néhány éve, mikor a feleségemet kísértem a háziorvosunkhoz, szólt, hogy látja, hogy másutt végeztettem a vizsgálatot; jogszabályváltozás miatt már ő is végezheti, ha gondolom, így legközelebb nála helyben elvégezhető, nem kell a városba menni emiatt.)


„Az egészségi alkalmasságot arra a csoportra vonatkozóan kell megállapítani, amelyre azt az orvosi vizsgálaton megjelent személy kérte.” Tehát, a vizsgálatot 2. alkalmassági csoportra kell kérned. Csak úgy kezdeményezheted az alkalmasság felülvizsgálatát, ha megkaptad az alkalmatlanságról, vagy a korlátozott alkalmasságról a papírt.

Először, elsőfokú szakértői bizottság végzi a vizsgálatot, és tesz megállapítást. Amennyiben ez a bizottság is alkalmatlanságot állapít meg, akkor másodfokú szakértői bizottsághoz is lehet fordulni; ez a legtöbb, amit tenni lehet.

A szakértői bizottság a döntéséről (akár alkalmasnak minősít, akár alkalmatlannak) 15 napon belül értesíti a döntéséről a választott háziorvost.


Ha a háziorvos csak bizonytalan, és nem eltökélt az alkalmatlanság tekintetében, akkor bizonyára tudomásul veszi, ha a szakértői bizottság alkalmasnak minősít; végül is, így nem az ő felelőssége. (Ha eltökélt lenne az alkalmatlanságod tekintetében, akkor a szakértői bizottság megállapításáról értesülve, a megállapítás felülvizsgálatát kezdeményezhetné.)


Ha fontos számodra a 2. alkalmassági csoport, akkor nyilván élned kell a lehetőségekkel; bár, ha az elsőfokú szakértői bizottság is alkalmatlannak minősítene, nem gondolom, hogy érdemes lenne a másodfokú szakértői bizottsághoz fordulni.

Ha csak annyit érsz el, hogy nem merik teljes időtartamra, csak rövidebb időre (pl. egy év) megadni, az is valami.


(Az idézetek és az ismertetők a közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról szóló 13/1992. (VI. 26.) NM rendeletből valók.)

2019. jún. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem értem, miben bizonytalanok? Stroke után vagy van maradandó károsodás vagy nincs. Maximum azt húzhatják rá, hogy hajlamos vagy a stroke-re, de ez nem objektív vélemény.
2019. jún. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Abban bizonytalanok, hogy amikor az X tonnás kamiont vezetve kilapít egy családot az ismételt stroke miatt, akkor őket fogják felelősségre vonni.
2019. jún. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Stroke = agyvérzés. Én még nem hallottam visszatérő agyvérzésről, de javíts ki...
2019. jún. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
93%
A stroke-ok 80-85 százaléka infarktusos eredetű, oka thrombózis vagy embólia okozta érelzáródás, csak a maradék 15-20 százalék vérzéses eredetű, és mind a kettő tud ismétlődni.
2019. jún. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!