Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szlovákiában 17 évesen vezetni?

Szlovákiában 17 évesen vezetni?

Figyelt kérdés

Két hónap múlva 18 éves leszek, 9 hónapja van jogosítványom, több mint 8 ezer km-t vezettem balesetmentesen országszerte.

Most viszont Szlovákiába kéne mennem kb. 100km-t. Ugye az a szabály hogy 18 év alatt csak belfölfön szabad vezetni. A gyakorlat érdekelne. Ott ha megállítanak a rendőrök, tudjak ezt a szabályt? Elveszik a jogsimat?



2019. jan. 25. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Igen a rendőrök tudják a szabályt. Ha elkapnak, akkor ott helyben kiszállsz a kocsiból, és hívhatsz valakit aki érted megy, mert te nem vezethetsz. Pénzbírságra is számolhatsz. Elvileg jogsi bevonásával jár.
2019. jan. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem a kort nem miliméterekre mérik. Itt 17. évtől adják a B ktegóriás jogsikat korlátozás nélkül. Tehát nyugodtan vezethetsz. Azonban arra kell törekedni, hogy a kresz betartsad.
2019. jan. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha észreveszik, akkor az szívás, gyakorlatilag olyan, mintha jogsi nélkül vezetnél. Egy ismerősömet Ukrajnában majdnem megszivatták ezért, csak ott van egy jól működő megoldás, ami Szlovákiában már nem biztos hogy működne. A másik, hogy kicsi az esélye, hogy Szlovákiában megállítsanak, menj szépen szabályosan, ne hívd fel magadra a figyelmet.
2019. jan. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Ne a rendőr miatt félj. Ha balesetet okozol, akkor a kötelező biztosítód nem fog fizetni (mivel az adott országban érvénytelen a jogsid), így minden költség téged fog terhelni, ami adott esetben több millió Ft is lehet.
2019. jan. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Egyébként a szabályok betartásával közlekedem mindig! Valószínűleg ezért nem baleseteztem még. De itt fokozottan óvatos leszek.

2019. jan. 25. 18:18
 6/8 kovpet ***** válasza:
100%

"Egyébként a szabályok betartásával közlekedem mindig!"


Ez dicséretes, de vajon a többi közlekedő is így fog tenni? Mert baleset nem csak a te hibádból lehet, így viszont te is megszívod.

2019. jan. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem azért mondom, hogy vitát indítsak, de Szlovákiában a magyar ember kisebbségnek számít, ha ott elkap egy rendőr téged, akkor garantálom, hogy bevisznek az őrsre és onnan nem fogsz szabadulni egy könnyen... Inkább vezessen más vagy vonatozz.
2019. jan. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok, végül elindultam, leveztettem a távot hiba nélkül. Nem volt semmi gáz. Forgalom is alig volt, rendőrt nem is láttam.
2019. jan. 27. 08:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!