Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lehet-e 150cm alatti felnőttne...

Lehet-e 150cm alatti felnőttnek elől utaznia?

Figyelt kérdés

2019. jan. 7. 15:20
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
84%

A KRESZ csak a 150 cm alatti gyerekre tér ki, felnőttről nem beszél, viszont nem véletlen, hogy ez a magassághatár van megadva, ehhez az alsó magassághatárhoz igazodik a sztenderd első ÉS hátsó bekötőöv kialakítás is.

150 cm alatti felnőtt természetesen utazhat elöl is, de saját érdekében ülésmagasítót vagy övterelőt kell alkalmaznia elöl is ÉS hátul is.

Én 157 cm vagyok, és elöl nem szokott gondom lenni, de gyakori - különösen nagyobb autók esetében -, hogy a hátsó bekötőöv a nyakamra csúszik, ami ugye nem jó opció. Ezért vettem egy egyszerű övterelőt, filléres áru, és egy kézitáskában is elfér. Úgy keress rá, hogy "övterelő gyereknek", de ne tévesszen meg, nincs külön felnőtt és gyerek típus belőle, egy egyszerű háromszög alakú erősített szövet kiegészítő a bekötőövre :) Nagyon bevált, ugyanazt használom már hatodik éve.


Érdemes tudni, hogy létezik övterelő kismamáknak is, ez a pocakról húzza le az övet, szuper dolog, én is használtam.

2019. jan. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
52%
#8: Értem amit mondasz, de az alternatíva az, hogy ütközés esetén magatehetetlenül kirepül a szélvédőn az ember, ami ugyanúgy halálos, én legalábbis még nem hallottam olyanról, hogy bárki is túlélt volna egy ilyen mutatványt. De nem is csak ez a probléma, hanem az is, hogy már egy kicsit erősebb fékezésnél is telibe kapja az ember a szélvédőt vagy a kesztyűtartót, ha nincs ott az öv, ami megállítja. Ha választani kellene, akkor én biztosan bekapcsolnám az övet.
2019. jan. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
69%
Még vezethet is.
2019. jan. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
34%
A KRESZ csak gyermekek esetén köti ki a minimális magasságot. Egy felnőttről feltételezi, hogy van annyi esze, hogy ha a nyakán megy keresztül az öv, akkor nem ül előre.
2019. jan. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!