Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi alapján szól bele a rendőrs...

Mi alapján szól bele a rendőrség, hogy az autón "az időszaknak megfelelő" gumi van?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, erre nincs semmi jogszabály, vagyis nem kötelező a téli gumi, emellett eléggé eltérő, mikorra ajánlják. Ne keverjük össze a dolgokat,természetesen nem azt kifogásolom, ha pl. egy nem megfelelő méretű, vagy lekopott gumi miatt szankcionálnak.
2017. nov. 3. 13:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az alapján, hogy a nem időszaknak megfelelő gumid nem csak rád, hanem az utasaidra és a többi közlekedőre is veszélyes.


(egyébként én meg nem láttam, nem hallottam olyat, hogy valakit a gumija miatt büntettek volna, kivéve ha teljesen le volt kopva)

2017. nov. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak jót akar, ha már valaki túl hülye ahhoz, hogy évszaknak megfelelő gumival közlekedjen és ezzel veszélyeztessen másokat.

Aki a gumin spórol, az nem engedheti meg magának az autót.

2017. nov. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
49%
ha megfelelő nyári gumid van nem büntetnek, no tapasztalatból az út mellet pihenő kaszkadőrjelöltek autóján nagyrészt téli gumi van (mivel ha téli gumi van a kocsidon akkor mindent lehet )
2017. nov. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A rendőr legfeljebb az abroncs állapota miatt szól, vagy büntet, személygépkocsiknál ritka eset, nagyon leamortizált guminak kell lenni. (elkopott, repedezett, nem egyforma méret, mintázat, stb)

Ami sokkal kellemetlenebb, egy esetleges balaset után a biztosító kifogásolhatja a gumit

2017. nov. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Természetesen én is felrakatom kb 7 foknál a jó állapotú téli gumit.Amiért ezt szóba hoztam, mert az egyik hírportálon írják, hogy "összehangolt akcióban" ellenőrzik nov 8-10 között az autósokat. Elnézést, de szerintem ezek az akciózások helyett jobb volna egy folyamatos, célszerű ellenőrzés. Így viszont nov. 11-től hajrá tükörradiálosok, onnantól tiétek a pálya!
2017. nov. 3. 16:47
 6/12 anonim ***** válasza:

Magyarországon nem kötelező a téli gumi használata, az ellenőrzések során, ha jó állapotban lévő nyári gumi van az autón, legfeljebb elmondják, miért lenne előnyösebb a téli, nem büntetnek.

A probléma, hogy sok olyan öreg autó fut, amelyekre a tulajdonos, üzembentartó nem akar megfelelő gumikat venni, mert azok ára, szerintük aránytalanul sok az autó piaci értékéhez mérten.

Nem kötelező az autóval közlekedni, de a minimálisan előirt műszaki boztonság az öreg autókra is érvényes, igy a gumi sem lehet szövetig lekoptatva, hiába 20éves az autó.

2017. nov. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A hírközlők megint félretájékoztatnak. A rendőrség nem büntet nem büntethet azért mert nincs téli gumid. Mert nem kötelező! Idehaza 1.6mm feletti profilmélységű gumi szabályos bármely évszakban személykocsira téli nyári 4évszakos tökmindegy. Egy 'tengelyen' egy féle típusú méretű gumi lehet. Ennyi a szabály.Életkort sem nézik,ha nem púpos az oldalfala akkor mehet. A többit elmondhatja szóban a rendőr ,hogy szerinte jó lenne ha,mert így a tél úgy a tél ...de nem büntethet.
2017. nov. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Egészen pontosan:


A személygépkocsik esetében a megállított járművek gumiabroncsai időszaknak való megfelelőségét, műszaki állapotát, méret- és típusazonosságát, a fagyálló folyadék meglétét, szintjét és fagyáspontját, az ablaktörlő lapátokat, az ablakmosó-, világító- és jelzőberendezéseket vizsgálják a szakemberek.


Időre mész, kiállítanak a forgalomból, megszívtad.

Fagyállót néznek, a pontját is, meg a szélvédőmosót, meg a kis f***omat.

2017. nov. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Pedig nem ártana, ha beleszólnának, mert ahogy leesik egy kis hó az ember nem győzi előzni a kocsisorokat, mert legelől biztos száguldozik valaki 20km/h-val, mert hát ugye úgy volt vele, max. a szomszéd faluig kell eljutni télen, minek a téli, aztán puff leesik 5 centi hó és rögtön feltart és veszélyeztet mindenkit.
2017. nov. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez egy jófejség a rendőrök részéről ha úgy vesszük. A fagyálló megléte sem szabályba foglalt de ha ingyen megmérik és tanácsolják hogy rakasson még bele, az jó kezdeményezés. Az autósok nagy része teljes műszaki analfabéta (a női autóvezetők 99%-a pl ilyen)és fogalma sincs ezekről a dolgokról,ha rendőr szól neki talán megússza hogy jéggé fagyott víz szétnyomja a blokkot ,hütőrendszert egy hidegebb reggelen, milliós költségbe verve.
2017. nov. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!