Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tachnográfmentes járműre is...

Tachnográfmentes járműre is vonatkozik az 561/2006/EK vezetési időkről és pihenőidőkről szóló rendelet?

Figyelt kérdés

2017. aug. 6. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem, hisz nem bizonyítható. ezt használják ki az olyan cégek, akik 3,5-es furgonokkal nemzetköziztetnek, és ha meg mer állni a sofőr fél órára, már hívják felfelé, hogy minek álltál meg, sietni kell(mert hát a gps-es nyomkövető persze ott van az autóban), és így szoktak 18-20 órákat egyhuzamban levezetni...
2017. aug. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mint például?
2017. aug. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Konkrétan a helyijáratos menetrend szerinti buszokra gondoltam.
2017. aug. 6. 19:25
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt azért nem ártott volna a kérdésbe is beleírni, az már személyszállítás, természetesen ott is vannak betartandó pihenőidők.
2017. aug. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pont ez lett volna a kérdésem, mert mindenki mást mond. Más szabályok vonatkoznak rájuk, vagy ugyan azok, mint az 561-es rendeletben? A pontos leírást megtaláltam az NKH oldalán, de arról nincs szó, hogy a tachnográfmentesekre ez érvényes e, vagy nem,
2017. aug. 6. 19:54
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy a munkaidőről szóló törvény is vonatkozik rájuk. Pl. 6 óra munka után köteles 20 perc szünetet adni. A 4,5 óra - 45 perces dologra vagyok kíváncsi.
2017. aug. 6. 19:57
 7/8 anonim ***** válasza:
lehet én nem értem, de miért ne lenne helyijáratos buszokon? a sofőrkártya ugyanúgy kell hozzá, hogy buszt vezethessen az ember.
2017. aug. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Helyijáratos buszon dolgozom, nem kell.
2017. aug. 6. 22:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!