Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Traffipax nézhet át nem engedést?

Traffipax nézhet át nem engedést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Felvázolom, hogy mi történt. 2x2 sávos úton mentem hazafele, amikor is a zebránál az ellenkező oldalon elkezdett átrohanni a zebrán a buszhoz. Mikor én a zebrán mentem át autóval(külső sávban), akkor ő az út közepén lévő járdaszigetre lépett. Nem történt semmi, ő ment a buszhoz én meg haza. De a zebrától kb. 150 méterre ott állt a traffipaxos rendőrautó. Néztem, sebességet mért, azzal nem is volt gond, mert max. 50-nel mentem. A kérdés, hogy a traffipax rögzíthet ilyen eseményt, illetve ez alapján szabhatnak ki bírságot? A rendőr nem állított meg utána.

Válaszokat előre is köszönöm!



2017. aug. 2. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi gond
2017. aug. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sorozat-képet készített, majd abból csinálnak egy mozgóképet és retteghetsz. :-)
2017. aug. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nemtörtént semmiféle szabálytalanság. Ha a gyalogos nem torpant meg, nem volt a mozgásod megévesztő, nem voltál túl gyors, akkor az ilyen helyen csak az út közepén lévő szigetig terjed ki az elsőbbségadási kötelezettséged. De ha az nem lenne, akkor sem kell egy soksávos uton megállnod a túlsó szélén lévő miatt.
2017. aug. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Ment a zöld kéz mindenkinek! :)
2017. aug. 2. 22:25
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem!
2017. aug. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!