Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 4 liter sör utan mikor vezethe...

4 liter sör utan mikor vezethetek legkozelebb?

Figyelt kérdés

Tegnap este 8 oratol ma hajnal 3-ig ittam meg ezt a mennyiseget.

Utana hajnal 4-tol aludtam 9-ig, majd 11 oratol aludtam megint delutan fél 3-ig.


80 kilo vagyok.


Szerintetek vezethetek mar?


2017. júl. 24. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Ugye amikor rendőr igazoltat, azt szokta kérdezni, hogy "Fogyasztott-e alkoholt az elmúlt 24 órában?"

Nem tudom, hogy érzed magad, lehet, hogy teljesen tiszta a fejed, de minimális alkoholmennyiség még lehet a véredben. Én nem vezetnék, ha nem muszáj.

2017. júl. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Majd holnap.
2017. júl. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azóta már régen kiment belőled.
2017. júl. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
4 óra múlva
2017. júl. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz itt pontos véleményt írni. Hiteles mérőeszközzel lehetne megállapítani, ugyanis az egyes embereknél nagy különbségek vannak a lebomlási sebességben. És az nem a testtömeggel arányos.

A testtömeg csak akkor számít, ha még nem ürült ki a szervezetedből, mert ha ellenőriznek, akkor lényeges, hogy mennyi az alkoholszint. Van döntő határ, ami alatt szabálysértés, felette bűncselekmény az ittas vezetés. De, az így elkülönült esetekben is számít, hogy milyen messze van a 0‰-től illetve a bűncselekményi határtól.


Ahogy számolni szoktak:

- ismerni kéne, hogy a sör hány % (V/V) alkoholtartalmú volt.

Például, 4 liter 4% (V/V) alkoholtartalmú sör (4*4/100*1000=) 160 milliliter etilalkoholt tartalmaz.

- 1 milliliter = 1 cm³. Így, a 160 milliliter = 160 cm³.

- Az etilalkohol fajsúlya 0,789 gramm/cm³

A 160 cm³etilalkohol (160*0,789=) 126,24 gramm.

- Eddig pontos az érték (legalábbis az általam feltételezett 4% (V/V) alkoholtartalom esetén).

És innen jön a különbség: kérdés, hogy a májban mennyi alkohol-dehidrogenáz enzim van?

Számolni úgy szoktak, hogy átlagban annyi van, ami óránként 8-9 gramm etilalkoholt bont le.

Az átlaggal számolva a 126,24 gramm etilalkohol (126,24:9=) 14 óra és 2 perc és (126,24:8=) 15 óra 47 perc időtartam alatt bomlik le.


A számolás szerinti 4 %-os 4 liternyi sört egy időpontban, hajnali 3-kor elfogyasztva, az átlagos lebomlással számolva, 17 óra 2 perc és 18 óra 47 perc közötti időpontra ürül ki a szervezetből az alkohol. (Mostanság.)


Órákkal korábban kezdett sörözés esetén ez korábbi időpont, hiszen a 20 órakor elfogyasztott sör alkoholjának hajnali 3-ig már 7 órányi ideje volt ürülni.

Például, 20⁰⁰-kor fogyasztott 1 liter 4%-os sör az átlag kisebb értékével számolva is 5 óra alatt bomlik le, tehát hajnali 1⁰⁰-re már kiürül.

Csakhát, a számoláshoz ismerni kéne a fogyasztás ütemét, mikor éppen mennyit?


De, ezek csak átlaggal történő számítások.

2017. júl. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%
pontosan 5óra 24perc 31mp múlva
2017. júl. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!