Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mikortól nem fogok már félni...

Mikortól nem fogok már félni a vezetéstől?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok, alig 3 hónapja szereztem meg a jogsimat. Annyi a csavar a történetemben, hogy 4 éve Amerikában élek és ezen a környéken ahol lakom kb nulla a tömegközlekedés, így meló miatt muszáj volt megszereznem a jogsit, de ha rajtam múlt volna, simán ellennék nélküle. Nem szeretek különösképpen vezetni, nem is érzem úgy, hogy túl jó lennék benne. Itt a többség úgy vezet, mint az állatok, plusz bazinagy anyahajó méretű autókkal, és teljesen lever a víz, ha egyedül kell olyan helyen vezetnem, ahol még nem jártam. Az autópályát ne is említsük. Arra lennék kíváncsi, hogy vannak olyan tippek, amik oldhatnák a feszültséget, meg hogy ne legyek olyan görcsös egyfolytában? Nem szeretnék a "hülye női sofőr" sztereotípiába esni. Annyi könnyebbség legalább van, hogy automatát vezetek.

Vagy ez mind együtt jár a kezdő vezetőkkel és idővel már nem fogok ennyire "félni" tőle?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2017. jún. 28. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Trükköket nem tudok, gyakorlat, óvatosság s ha el tudod kerülni a legdurvább forgalmat, tedd azt...

Az autópálya nekem a leglazább, elfér mindenki, nem félek, hogy elüt valaki (van esélye, de elég kicsi, pláne, hogy át tudok menni másik sávba, ha arról van szó. egy 2 sávos főúton, ha jön valaki szembe, nincs ennyi opcióm). Igaz, sosem vezettem forgalmas autópályán.

Egyes nagyvárosokban én is paráznék, Kínában elég durva a helyzet, úgy tudom. Amerikát nem ismerem, Budapestet néha azért kibírtam (már a jogsiszerzéskor muszáj volt). Nos, én rém bátortalan vagyok az átlagvezetőhöz képest, sosem leszek igazán merész, de bele lehet jönni, hidd el. Ha nem is leszel roppant magabiztos, dinamikusan vezető sofőr s vársz akkor, amikor más még biztonságosan épp befordul a másik elé, még teljesen rendben lehetsz e téren.

3 hónap nem sok, majd megérkezik a rutin. A másokat veszélyeztető sofőröktől pedig minden normális ember joggal tart, csak a túlzott stresszt célszerű elkerülni, de ehhez is inkább gyakorlat kell szerintem.


Az autót már jól kezeled, magabiztosan, ha nincs forgalom? Mert ha még azt sem, akkor nem csoda, ha túlterhelődsz, ha ismeretlen a terep és nagy a forgalom, veszélyes helyzetekkel.

2017. jún. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Mi egy kisebb városban élünk, Boston környékén (ott még férjem is utál vezetni, pedig neki 16 éves kora óta van jogsija/autója), szóval szerencsére nem annyira nagyon vészes a helyzet. Az zavar inkább, hogy itt nagyon türelmetlenek, figyelmetlenek az emberek. Indexet hírből sem ismerik, vagy ha mégis használják, kb. 2 másodperccel azelőtt, hogy fordulnának. Eléggé szabálytalanul vezetnek, én meg igyekszem mindent extrán betartani...emiatt is izgulok néha, ha van mögöttem valaki..5 mérfölddel megyek a megengedett fölött, de még így is a s*ggemben van, hogy menjek gyorsabban. Ha nincsen forgalom, vagy csak kicsi, akkor kifejezetten élvezem a vezetést, akkor nincsen gond, vagy ha a férjem ül mellettem, akkor is sokkal kevésbé izgulok. Mondjuk elég sokat fejlődtem a legelső órám óta az oktatóval, akkor még attól is paráztam, ha jött egy autó a szembe sávban :) Lehet azért is, mert elég későn szereztem meg azért a jogsit, és hallottam, hogy minél "öregebb" vagy annál nehezebb.
2017. jún. 28. 17:11
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az oktató megmutatja az alapokat a tanulónak, de nem ott fog megtanulni vezetni, hanem majd egyedül, de ahhoz le kell vezetni néhány ezer kilométert.

Tehát gyakorolni kell, és ahogy már azért te is érzed, 3 hónap után is jobb már, mint volt, és még lazább leszel, ha több rutinod lesz.

2017. jún. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Amikor már megszoktad.
2017. jún. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az idő meg a gyakorlat megoldja.

Szerintem kell legalább 10.000 km, hogy természetesnek vedd a vezetést. (Persze, már előbb is csökkenni fog a stressz.)


Ha énrám nagyon rám tapad valami türelmetlen barom, a megfelelő sebesség ellenére, akkor lelassítok felére, és úgy helyezkedem, hogy ne tudjon megelőzni. Nehogy már én idegeskedjek egy tökéletlen miatt, idegeskedjen ő, én meg röhögök rajta.


Idegen hely meg: erre van a GPS. Nem kell azon törnöd a fejed, hogy merre menj, vagy egyáltalán melyik városrészben vagy, csak a forgalomra kell figyelned, a GPS meg mond minden szükségeset.

Ha véletlenül rossz irányba fordulsz, akkor is visszavisz a megfelelő helyre.

2017. jún. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!