Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor újra kell vizsgáznom...

Ilyenkor újra kell vizsgáznom elsősegélyből?

Figyelt kérdés
14 évesen szereztem meg az M kategóriás jogosítványom, akkor kellett elsősegélyből is vizsgát tennem és kaptam egy vöröskeresztes kártyát vagy papírt. Most pedig a B kategóriát csinálom, viszont a vöröskeresztes kártyám nincs meg, nem tudom hova lett eltéve. Most újra kell ebből is vizsgáznom?
2017. máj. 11. 10:14
 1/6 kovpet ***** válasza:
100%
Nem, hiszen van jogsid és az csak úgy lehet, ha akkor levizsgáztál elsősegélyből. Persze azért kérdezz rá az iskolánál, ők megmondják biztosra.
2017. máj. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

B kategóriás jogosítvanynál, amikor az igazolást viszed az NKH -hoz elfogják kérni a vöröskeresztes papirt.

Vagy keresd meg, vagy igényeld ujra az igazolást.

2017. máj. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, nem kell újra vizsgáznod (ezt csak tippelem, mert nem tudom, hogy mikor voltál 14 éves, és kiszámolni sem tudom, mert nem tudom, most hány éves vagy); ez nem az oktatási intézmény válaszától függ, jogszabály rendezi.


Ha beleesel az Igazolás bemutatása alóli mentesítésbe, akkor mentesülsz, ha nem, akkor „További mentesítés a Vöröskeresztes igazolás megszerzése alól nem adható.”

Vélem, hogy 1984. január 1-e után szerezted az M-kategóriát; akkor GKM rendelet alapján mentesülsz.

De, nézd meg magadnak: [link]


A jogszabály hatályos, teljes szövege: [link]

2017. máj. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Idén van éppen 10 éve, hogy megcsináltam az M kategóriát, viszont szeptemberben lejár az érvényessége. Ilyenkor mi a helyzet?
2017. máj. 12. 07:50
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

10 éve az 2007. volt, az pedig jócskán 1984. január 1-e után volt, azaz elegendő a vezetői engedélyed, nem szükséges a Vöröskeresztes igazoló lap.


Szeptemberben nem az ”M”-kategória jár le (az örökös, hacsak el nem tiltanak örökre a vezetéstől).

Nálad annyi módosul, hogy az EU-val való jogharmonizáció miatt nem „M”, hanem „AM” kategória lesz az újonnan kapott vezetői engedélyedben.

Az egészségügyi alkalmasság időtartama jár le. El kell majd menni a háziorvoshoz, és életkorodnak megfelelő időtartamig kapsz újabb hosszabbítást.

Ha a vizsgálatkor

- nem töltötted be az 50. életévet, akkor 10 évre,

- 50. életév betöltése, de a 60. nem esetén 5 évre,

- 60. életév betöltése, de a 70. nem esetén 3 évre,

- 70. életév betöltése után 2 évre

hosszabbítanak.

Illetve,

- ha egészségügyi probléma indokolja, akkor lehet a fentiektől rövidebb időre hosszabbítani,

- ez év január 1-től a fenti időtartamon belül születésnaphoz igazítják a lejáratot. Tehát, ha például egy 28 évesnek, aki március 19-én született, 2017. szeptember 8-án hosszabbítanak, akkor nem 2027. szeptember 8-ig szól az alkalmasság, hanem 2027. március 19-ig.

2017. máj. 13. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindent értek, köszönöm a tartalmas választ!
2017. máj. 14. 13:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!