Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért szalad át a forgalmas...

Miért szalad át a forgalmas úttesten oly sok ember?

Figyelt kérdés
Nem értem hogy mi lehet a pontos oka annak, hogy valaki átrohan az autók és egyéb járművek előtt... Mert ha egyesek ezt ittasan teszik akkor meg van hogy miért, de rengetegen ezt józanul teszik meg. Talán öngyilkosok akarnak lenni? Furcsa.. Az oké, hogy sietni kell néha vagy mindig netán, de ezt most megéri kockáztatni az ilyeneknek? Félelmetes hogy mennyi baleset történik emiatt is és gondoltam felteszem ezt a kérdést mindenki felé, hátha tudja!
2017. máj. 2. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahol nagyon sok ember rohangál át rendszeresen, ott valószínűleg rossz helyre van tervezve a zebra.

A többi csak emberi lustaság.

2017. máj. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Véleményem szerint zebra ide vagy oda, muszáj azon átmenni és persze mikor zöld jelzést kapunk.. Még akkor is ha sietnünk kell és többet kell gyalogolni a legközelebbi gyalogátkelőhöz. Ha mindenki így járna el, akkor számos balesetet el lehetne kerűlni..
2017. máj. 2. 10:44
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

Ha ez zavar téged, akkor szerintem Angliába ne menj.

Ott mindenki átmegy legyen gyerek, fiatal, öreg vagy rendőr...

Szinte nincs is értelme a lámpának mert benyomják a gombot és már mennek is át. Rendőrök sem szólnak érte, többször is láttam hogy a rendőr előtt átaszaladnak sőt, a rendőr maga is átmegy bárhol gyalog.


Én úgy vagyok vele hogy ez mindenkinek a maga dolga, ha átmegy az úttesten akkor menjen.

2017. máj. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

valószínű nem néztek még hozzám hasonlóan elég horror videót a neten.

https://www.youtube.com/watch?v=p1UCowtqe9c

2017. máj. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Angliában jártam már, és igen láttam hogy ott is mi folyik.. Bár azt nem tudom hogy ott mennyire körültekintően csináljak, meg hogy mennyivel több a baleset..Mindenesetre szőrnyűnek találom a dolgot és fogalmam sincsen hogy miért, de zavar. Sok minden mas is zavar sajnos, nem tudok mit tenni ellene..

Én már a horror filmek nézése előtt is betartottam ezt! :)

2017. máj. 2. 11:53
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Lustaság, meg nemtörődömség. Rá nem vonatkoznak a szabályok. Ausztriában is átszaladbak, csak azért nem annyian, mert kevesebb a gyalogos...
2017. máj. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Brutál videó. Oroszoknál meg kínában mintha nem is kéne jogsi. Elképesztően vezetnek még a buszosok, kamionosok is.
2017. máj. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egy dolog a szabálytalanság, de sokan még ott se figyelnek, ahol nyilvánvaló, hogy forgalmas helyzetben veszélyes dolgot művelnek.

Ahol lakom, a közelben van egy forgalmas, 2x2 sávos út. egyik szakaszán felüljáró van, ahol csak az egyik oldalon van járda. Folytatásában a talajszinten sincs azon az oldalon járda, csak füves, keményre taposott föld. Aztán van egy buszmegálló mindkét oldalon, mert a járda felőli oldalon van egy iskola. Aki annál a buszmegállónál leszáll, vagy ott akar felszállni, az vagy tesz 2x150 méteres kitérőt (akár a felüljáró alatt átmenve, akár a legközelebbi lámpás-zebrás kereszteződésig), vagy átmegy az úttesten.

Át lehet menni, amikor olyan fázisban vannak a lámpák, hogy pont nem jön semmi. Este, hétvégén, amikor kicsi a forgalom, nem is nevezhető veszélyesnek.

Ehhez képest néhány Taigetosz-pozitív ember napközben próbálkozik úgy, hogy nem is figyel. Az elmúlt fél évben két baleset is történt:


1. Munkanap kora délelőtt egy 83 éves néni a buszmegállóban észrevette a túloldali járdán a szomszédasszonyát, és ANNYIRA mondani akart neki valamit, hogy átszaladt (amennyire egy 83 éves szaladni tud). Egyenesen egy autó alá, amelyik a felüljáróról zúgott le - persze nem 50-nel (ott senki nem 50-nel megy). A néni 40 métert repült és a helyszínen meghalt.


2. Egy 14 éves iskoláslány át akart kelni a délutáni csúcsforgalomban. Az első két sávban álltak az autók, azok közül pont kiszaladt a túlsó oldalról meginduló járműfolyam elé. A buszhoz szaladt, ami egyébként 10 percenként jár... Egy autó a busz alá csapta. Életveszélyes sérüléseket szenvedett, mellkasi és koponyasérülést, végtagjai törtek stb. Ő legalább túlélte, és pár héttel később a kórházigazgató úgy nyilatkozott, hogy remélhetőleg maradandó károsodás nélkül fel fog gyógyulni. Habár gondolom a törött csontok utána egy életen át érezni fognak minden időváltozást. Az agyban keletkezett vérömleny felszívódik, de állítólag idősebb korban hajlamosít agyvérzésre, agyi infarktusra. A lánynak aznap volt a 14. születésnapja, és azért sietett ennyire, mert ANNYIRA kíváncsi volt, mit kap ajándékba a szüleitől. A 10 perc múlva jövő busz már késő lett volna neki...


Szóval én mindkét baleset okát abban látom, hogy a szabálytisztelet és a másokra való figyelés együttesen hiányzott belőlük. És ez elég sok embernél hiányzik és nemcsak a közlekedésben.

2017. máj. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
sokan elintézik annyival, hogy "van fék az autón"...mivel munkám miatt elég sokat vezetek, milliószor láttam már hasonlót. 3-4 méterre volt a zebra, de ő mégis ott ment át, ahol nem kellene, úgy, hogy még szét se nézett...ha nem lassítanék, hanem ugyanabban a tempóban mennék, már rég el lenne ütve.
2017. máj. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, ezt megerősítem én is. Ha nem pásztáznám folyamatosan mindkét járdát, a sok fogyatékos autós meg motoros mellett, naponta elütnék egyet.
2017. máj. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!