Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van ilyen tesztvezetés?

Van ilyen tesztvezetés?

Figyelt kérdés

am nem sokára szeretnék jogsit, és ha meg van, akkor ilyen szituációk pl csúszós uton vezetés meg ilyesmi. ha van akkor hol és mennyibe kerül, illetve megéri?

meg akkor már egy másik ittasan mennyivel másabb vezetni. nem 1 üveg tekilára gondolok hanem pl 2 sör után mennyivel másabb az ember reflexei mint anélkül, mennyire befolyásolja az embert...


2017. ápr. 7. 10:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Az ittas vezetést akarod tesztelni?

Már a gondolat is veszélyes, az ittas embernél a reflexek lassulása a kisebb probléma, a nagyobb baj, hogy a döntései lesznek megbízhatatlanok: úgy gondolja, hogy a kanyarba nyugodtan be lehet menni 100-al, pedig csak 60-70-es tempóval biztonságos... nem csak önmagát, hanem másokat is veszélyeztet a rossz döntéseivel. A reflex idő teljesen józan emberek esetében is eltérő lehet

2017. ápr. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Csak zárt területen lehet kipróbálni, én a helyedben megkeresnék vezetéstechnikai pályákat, vagy autósiskolákat, ahol van zárt pálya, hogy ha valaki elvisz és elhoz (ugye nem vezethetsz forgalomban, ha ittál), akkor kipróbálhatod-e.


Egyébként nem is rossz ötlet, legalább érezné az ember saját magán a különbséget...

2017. ápr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, mindkét helyzetre vannak tréningek. Egészen pontosan csúszós útra vannak egész napos tréningek, a piálás hatását is időnként demonstrálják a vezetéstechnikai központokban.
2017. ápr. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

nem nem vezetek forgalomba, kicsit félreérthető voltam. Nincs még jogsim szeretnék az hogy most ittasan vezessek olyan nem lesz mivel munkához kell. munka előtt meg sosem iszok. meg amugy is 3 havonta ha 1 sört megiszok szabadnapomon azt is félig.

de ha meglesz a jogsim akkor egy ilyen zárt pályásan kipróbálnám. de pl eggyik ismerősöm azt szokta csinálni ha kocsival van iszik akkor sofőrszolgálat... ezt a szokást át veszem tőlle....

2017. ápr. 7. 12:28
 5/12 anonim ***** válasza:

Az ittas vezetés is annyira emberfüggő :)


Persze nem 4 sör és 6 feles utáni vezetésre gondolok hanem legyen szó mondjuk 1 pohár sima 4 vagy 5%-os sörről.


Van akit már az is megüt és lassabb reakcióideje lesz de a döntéshozó képessége ugyanúgy megmarad csak az is lassul.

Van akinél 1 sör pont, hogy javít a dolgokon.

Az alkohol kis mennyiségben ugye szorongásoldó (már az ókori római birodalomban is alkalmazták szorongó embereken) ami pozitív irányba billentheti a dolgokat.

Aki szorong az kapkod, ideges, nem tud koncentrálni, nem tudja meghozni rendesen a döntést, elhamarkodott döntést hoz.

1 sör után szépen megnyugszik, nem lesz ideges, nem aggódik, rendesen tud koncentrálni, jobb döntéseket hoz :)


(Persze nem ez az orvosi megoldása a szorongás megoldására, ez csak egy példa volt)


Én bevallom őszintén 8-10 alkalommal vezettem úgy, hogy volt bennem 1 doboz sör és sokkal jobban ment a vezetés.

Teljesen kisimultak az idegeim és sokkal jobban tudtam koncentrálni :D

Persze ha megszondáztattak volna hiába magyarázkodhattak volna...

Egy ideje nem iszok, inkább tömik belém az anti depiket meg a rivo-t :)


Na kb. ennyi hozzáfűzni valóm volt a dologhoz :D

A vezetéstechnikai pályát meg erősen ajánlott meglátogatni a SAJÁT autóddal, mert ott megtapasztalod, hogy viselkedik a TE autód egy megcsúszás esetén és tudsz gyakorolni.

2017. ápr. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

ittasan egy vezetés technikai pályán sem fognak engedni vezetni

És jogosítvány nélkül sem


Tudom mert ilyen helyen dolgozom:)

2017. ápr. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A "vezetéstechnikai tréning" kifejezést keresed.

Keresőbe beírva találsz párat, igaz nem olyan olcsó játék: az egész napos tréning 40-50 ezer forint körül alakul.


Ittas vezetésre sehol sem tréningeznek szerintem. Volt ilyenről pl. műsor meg videó, de azok direkt a felvételhez készült dolgok voltak, senki más nem volt még a pálya közelében sem, a műsor készítői meg nagy valószínűséggel kibérelték arra a pár órára az egész pályát nagyobbacska összegért.

Szóval egyszerűbb lesz, ha elhiszed bemondásra, hogy az alkohol és a jármű nem megy egymással.

2017. ápr. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Magánterületen 1 liter vodka után is vezethetsz :)

És a vezetéstechnikai pályák ugye magánterületetk szóval az üzemeltető/tulajdonostól függ, hogy megengedné-e.

Szerintem 1-2 doboz sör után megengednék, hiszen mi kárt tudsz tenni? lényegében semmit...

2017. ápr. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hmm én speciel voltam olyan demón, ahol ki lehetett próbálni zárt területen, oktató felügyelete mellett, hogy micsoda különbség van a reakcióidőben akkor, ha nem iszol (1. vezetés), majd ha keveset iszol (2.), végül pedig több feles után (3. kör). Nagyon tanulságos volt. Más kérdés, hogy utána buszozhatott haza a fél társaság, mert a saját kocsival nyikván nem mehettél forgalomban pár óráig. :)
2017. ápr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ahogy írták is, vezetéstechnikai tréning. Például itt: [link]
2017. ápr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!