Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A1-es jogosítvánnyal lehet...

Mándity Gábor kérdése:

A1-es jogosítvánnyal lehet gyorsabban menni 50cm3-as motorral?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, hogyha mondjuk van motorom (50cm3) ami visz többet mint 40km/h, akkor ha megvan az a1-es jogosítvány, akkor azzal a motorral lehet menni mondjuk 50km/h-val (szabályosan). Válaszokat előre köszönöm.
2017. márc. 31. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

Nem.

Attól hogy vezethetek kamiont még nem változik kamionná a trabantom.

Remélem érzed a párhuzamot.

2017. márc. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Illetve bocsánat. Ha nem segédmotoros kerékpár, hanem motorkerékpár (rendszámmal, forgalmival, stb.) akkor természetesen igen. De ebben az esetben nem is vezethető AM-mel.
2017. márc. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
AM jogsival is nyugodtan mehetsz 40 felett :)
2017. ápr. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%

Látom, le lettem pontozva a sárga földig.

Valaki leírná, hogy mi volt a probléma?


Segédmotoros kerékpárral (rendszám nélküli 50-es) 40 km/h a megengedett legnagyobb sebesség, attól függetlenül, hogy milyen jogosítványa van a járművezetőnek.

A gyakorlatban nyilván mehetsz gyorsabban, de nem ez volt a kérdés...


Ha meg rendszámos 50-es akkor ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá, mint bármely másik motorkerékpárra. Tehát 50/90/110/130 km/h sebességkorlát és min. A1-gyel vezethető.

2017. ápr. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

" Látom, le lettem pontozva a sárga földig."


Ha értesz hozzá, mindig lepontoznak. Statikus-kivitelező vagyok és messze elkerülöm az Otthon kategóriát.

2017. ápr. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2017. ápr. 3. 19:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!