Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan kell szabályosan a...

Hogyan kell szabályosan a (kresz szerint) lassítani megállás előtt?

Figyelt kérdés

6 éve van jogsim (külföldi)de autómatán tanultam, vizsgáztam és vezettem. Most honosítanom kell a jogsit, de nem vagyok tisztában egy-két szabállyal.

Hazajöttem, anyu megmutatta 15 perc alatt, hogy hogyan kell váltani a standard váltóval. Biztosnágosan és magabiztosan vezetek. Probléma soha nem volt.

Most honosítanom kell a jogsit és az oktató állandóan beszól minden kereszteződésnél hogy nem így lassítunk.

Én már amikor közeledek például a stop táblához, üresbe rakom és odagurulok, majd ott szépen megállok.

De állítólag így nem szabad! Akkor hogyan kell? Légyszi mondjátok el mert nem sokára vizsgázom.

Köszi!



2017. márc. 21. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

Nincs ilyen szabály a KRESZ-ben, hogy üresben vagy sebességben kell gurulni stop táblához vagy piroshoz de az oktatók úgy "tanítják", hogy tilos betenni üresbe ami nagy baromság.


Nekem 9 éve van jogsim és sokszor gurulgatok üresben.... több 100 métert elgurul a kocsi sebességvesztés nélkül, akkor nem értem miért kéne gázzal mennem odáig...


Szóval a lényeg, hogy vizsgán ne gurulj üresben, aztán majd amikor meglesz a jogsi már azt csinálsz amit akarsz.

2017. márc. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A lassitásnál ha sebességbe van, kihasználjuk a motor fék erejét. Igy nagyobb fékerőt érünk el. Ezzel kiméljük a fékeket, tehát nem kopik. De ha üresbe tesszük akkor alapjáraton működik a motor és ezáltal üzemanyagot fogyaszt. Ha keveset is , de fogyaszt, tehát hosszútávon mindegyik pénzbe kerül.
2017. márc. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lassitasz,kuplung be,s amikor megállsz akkor teszed uresbe. Én igy szoktam.de kérdezd meg aznoktatot ...
2017. márc. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.


Akkor az elvileg nem probléma ha benyomott kuplunggal gurulok? Csak az ha üresbe rakom?

2017. márc. 21. 10:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Benyomott kuplunggal gurulni szintén baromság mivel akkor meg a kuplungot koptatod amit a legnehezebb és legdrágább cserélni.


Kérdezd meg az oktatót, hogy hogyan csináld, az a legegyszerűbb.

De szerintem azt fogja mondani, hogy amikor már kezd a fordulat 1000 alá menni akkor benyomott kuplunggal állj meg majd tedd üresbe.

Ha jól emlékszem az én oktatóm így mondta.

Bár ő jobban el volt foglalva a csajokkal :D


volt amikor egy bringás csajt nem engedett megelőzni mert olyan jó segge volt, hogy azt kellett bámulnunk :))))

2017. márc. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Főleg azért nem jó üresbe tenni, mert ha bármi váratlan helyzet adódik, és _azonnal_ szükséges lenne gyorsítani, akkor pont az az egy másodperc fog hiányozni, mialatt sebességbe rakod.
2017. márc. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

fél másodperc alatt berakom sebességbe...

ha meg olyan nagy a baj (pl hátulról jön egy barom beléd 100-al) akkor teljesen mindegy, hogy sebességben van-e a kocsid vagy nem mivel úgysem tudsz kitérni előle

2017. márc. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Motorfékkel lassítunk, üzemi fékkel megállítjuk az autót!

Nem egyszer látom, hogy lejtőn úgy megy előttem az ökör, hogy égeti a féket. 1 teljes percig fékez folyamatosan.


Üresben csak szabad jelzésre várakozva vagyunk.

Ha üresben csordogálsz, nincs esélyed reagálni egy váratlan helyzetre.

Nagy lejtőn meg túlmelegedik a fék.

2017. márc. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!