Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy kell a motort elindítani,...

Hogy kell a motort elindítani, leállítani, kanyarodni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és elkezdett érdekelni a téma.. Hogy pl hogy kell elindítani egy crosst vagy egy endurót, hogy kell leállítani (úgy hogy ne járjon a motor) hogy kell kanyarodni vele? Valamint ezeken a motorokon nem igazán láttam km órát, hol látom hogy hányas sebességben van? (Kérlek normálisan válaszoljatok nem születhet mindenki motoros tehetségnek)

2017. jan. 1. 23:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Elindítás az nagyban függ attól, hogy van-e önindítója vagy sem. Ha van, akkor kb egy gomb nyomás és kész. Ha nincs, akkor berúgókarral be lehet indítani.

Leállításhoz kulcs elforgat. Vagy van egy vészleállító, de mint a nevében is van, nem teljesen rendeltetés szerű azzal le-le lőni a motort.


Kanyarodni meg a kormánnyal, meglepő módon. (Kanyarba bedőlés stb, erre viszonylag hamar rá lehet érezni.)


Azt, hogy hányas sebességben vagy nem szoktad látni motoron, ha nincs külön fokozat kijelzés. Manapság belekerül, mint extra, de nem általános annyira. Van egy visszajelző, hogy mikor vagy üresben, a többit oldd meg. (Ez is szokható, az üres ha megvan, onnan könnyű, de nem árt számolni, vagy ha gyakorlottabb vagy, akkor érezni is lehet, hogy melyik fokozatban vagy.)


Km óra ha nincs, akkor így jártál, a sebességet max GPS-ből fogod tudni akkor.



De igazából ezekről a legtöbb infót egy sima jogsi csinálás alatt meg fogod tudni/tapasztalni.

(Ha meg magánterületen motorozol, valószínű lesz a motornak egy tulaja, aki elmondja neked.)

2017. jan. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Amúgy én úgy tudom hogy az endurónak nincsen kulcsa... A kanyarodást úgy értettem hogy ha lassítok akkor váltani is kell vagy elég a féket húzni, majd lassan kiengedni?
2017. jan. 2. 01:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!