Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jogosan vették el a jogosítván...

Jogosan vették el a jogosítványt, nem irreális?

Figyelt kérdés
Nem lett megadva a jobb kéz ,ezért baleset lett. El lett ismerve a vétség,ami figyelmetlenségből adódott és nem ittasságból.Személyi sérülés nem történt szerencsére. 70.000ft bírság és fél éves jogsi bevonás lett az ismerősöm "díjazása" . Szegénynek ez az állásába is kerül,mert anyagbeszerző.

2016. nov. 28. 17:58
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nem hajtott gyorsan és kapott 2 fekete pontot is.Ez lemaradt.
2016. nov. 28. 18:00
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Azt tudom elképzelni egyedül hogy elfogytak a pontjai és ezért vették el, ez esetben teljesen jogos.

Másrészt ha elveszik a jogsit, viszont vezetésből él, írni szoktak méltányossági kérelmet, hogy ebből keresi a kenyerét ne vegyék el a jogsit és ilyenkor nem szokták elvenni sokszor.

2016. nov. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Most először történ olyan balesete,ami fekete ponttal járt.
2016. nov. 28. 18:17
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Akkor vaszeg nem a teljes történetet mesélte el, mert ezért jogsit nem szokás elvenni.
2016. nov. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3%

Mi az a "fekete pont"?

Valami ovis cucc?

2016. nov. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
54%
Ha kétszer megadja ismerősöd a jobbkezet és látja a rendőr akkor kap egy piros pontot.
2016. nov. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%
Nem veszik el a jogsit, ha a megélhetése múlik rajta. Kivéve, ha valami nagyon rosszat csinált... vagy ez már a sokadik eset
2016. nov. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
29%

Na lehet megint lepontozni, de még egyszer megkérdezem, hogy mi is az a "fekete pont"?

Ugyanis fekete pontot az alsó tagozatos iskolások kapnak. Ebből kifolyólag sokan azt hiszik, hogy a rendőr pontokat rajzol a jogsiba, ha valaki vét a szabályok ellen!


"A közúti közlekedési előéleti pontok" léteznek, de csak egy számadat, biztosan nem fekete pont az ellenőrzőben!


A kérdező meg sunnyog: "Nem lett megadva a jobb kéz", "El lett ismerve" mi ez a nyakatekert megfogalmazás, csak nem ő volt, és elhallgat pár dolgot?

Egyébként mindegy, amit főzött egye meg.

2016. nov. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem sunnyogok.Egy jó barátunkkal történt és most nagyon el van keseredve.Nem barbárkodott vezetés közben,mert neki is kisgyereke van.Sajnos benézte a jobbkezes utcát.A rendőrnek pedig mondta,hogy elismeri,hogy az ő hibája volt. A rendőr azt mondta neki,hogy valószínű hogy kap egy 20.000ft-os bírságot és kész.Erre ma kapta meg a papírt,amiben 70.000ft a bírság és le kell adnia a jogsit.Azt hiszem 8 napja van erre.A fekete pontot a férjem mondta,hogy kettőt kapott.Ennyi.Én vagyok beregisztrálva erre az oldalra,azért én tettem föl a kérdést.Meg azért is,mert amikor meghallottam az esetet,nem akartam elhinni,hogy ezért elvették a jogsiját.A férjem pedig azon agyalt,hogy szállítással foglalkozik a barátja,mi lesz vele? Sőt,a munkahelyére is 3km-es út vezet,ahova nem jár busz.
2016. nov. 28. 22:05
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Olvassa el a barátod alaposan azt a levelet. Nyilván van jogorvoslati lehetőség. Konzultáljon lehetőleg egy ügyvéddel, vagy minimum maga eszkábaljon össze egy méltányossági kérelmet. Önmagában egy szemelyi sérüléssel nem járó baleset aligha járna jogsibevonással. Ráadásul rendőrt is felesleges kihívni, ha a helyzet egyértelmű és nem kekeckedik a kedves cimbora - és így nem lett volna ez a szzori sem, csak a malus a biztosítónál.
2016. nov. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!