Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Közúti közlekedési szabályok...

Közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése szabálysértés? Mit takarhat?

Figyelt kérdés

A mai nap kaptam egy levelet, miszerint a ... forgalmi rendszámú autómmal x napon 14 óra 42 perckor az egyik úton közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése szabálysértés elkövetése miatt a helyi fökapitányság ismeretlen személlyel szemben feljelentést tett.

És hogy az idézés előtt lehetőségem van írásbeli vallomást tenni.


Azt sem tudom, hogy miről van szó.

Érdemes lenne felhívni a levélben lévő telefonszámot, hogy felvilágosítást adjanak?


2016. okt. 25. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne.


Itt van egy tarifatáblázat, benne a kisebb fokú megsértés esetei, s bírság összege


[link]

2016. okt. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Azt sem tudom, hogy miről van szó.

Érdemes lenne felhívni a levélben lévő telefonszámot, hogy felvilágosítást adjanak?"


Es szerinted mi honnan tudjuk?

Sajnos ez meg csak nem is az ezoteria kategoria hogy valami látó megmondja!Ugyhogy marad a telefonszám!

2016. okt. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De ez olyan, mintha nem tudnák rám bizonyítani és azt akarják, hogy valljak magamra.

Miért nem irják meg, hogy mit csináltam?i

2016. okt. 25. 18:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Hívd fel a számot, meglátod mit mondanak, és ha semmi konkrétum vagy komolyság, akkor ne foglalkozz vele.
2016. okt. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"De ez olyan, mintha nem tudnák rám bizonyítani és azt akarják, hogy valljak magamra.

Miért nem irják meg, hogy mit csináltam?i"


Engem úgy idéztek be tanúnak bűnügyben, hogy egy só sem volt benne arról, hogy miről van szó.

Meglepetésemre úgy hallgattak ki sértettként, hogy én nem is tettem feljelentést. A nyomozás eredményéről sem kaptam tájékoztatást.


Első válaszban adtam egy linket. Abból nem tudsz valami valószínűsíteni?


A bizonyítási kényszer annál van, akinek az érdekében áll. Jelen esetben az államnál.


Az kizárt, hogy ne kapj tájékoztatást arról, hogy mi bajuk veled. Olyan nincs, hogy kérdezgetünk, s majd csak belefutsz valamibe.

De vallomásod sem érne sokat bizonyítás nélkül.

Ha meg van bizonyíték, tök mindegy, mit ismersz el, mit kotyogsz ki véletlenül stb.

2016. okt. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nem.. Az említett úton van szinte minden. Vasúti átjáró, zebra, körforgalom, szinte minden. Sok a hibalehetőség.


Holnap felhívom, aztán meglátom mi lesz.


Egy ismerősöm azt javasolta, hogy tagadjam meg írásban a vallomástételt a Szab. tv. 60 § értelmében, ami szerint megtagadhatja az a vallomástételt, aki magát vagy hozzátartozóját bűncselekmény, vagy szabálysértés elkövetelésével vádolná.


Szerintetek?

2016. okt. 25. 20:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!