Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy pályakezdő kamionsofőr...

Egy pályakezdő kamionsofőr mire számíthat keleti pályán?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy pl. nehezebb vagy könnyebb arrafelé közlekedni, angol nyelvet mennyire értik meg, veszélyek (ponyva kivágás, rablás) stb.


Oroszország és Kazahsztán utakról lenne szó egész pontosan.


2016. okt. 9. 20:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A keleti pálya az tipikusan az a hely, ahol neked kell beszélni a helyi nyelvet, azaz az oroszt. Ha nem beszélsz oroszul akkor szerintem bele se kezdj.


Valahol olvastam nemrég ilyen sztorykat - lehet itt a gyakorin - volt akinek a belarusz határon sorban állás közben lopták le a pótkerekét meg a gázolaját :D :D


Kezdőként mindenhol nehéz, de ott főleg, ahol meg sem tudod magad értetni senkivel.

2016. okt. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

hát mondjuk itt a nyelvtudás kérdésen lehetne vitatkozni, mert sok sofőr sztem máig is kézzel-lábbal mutogat és ők nyugat-európai pályán vannak


közlekedni is nehezebb ott?


jah, hát ilyen gázolajleszívásokról, meg eltűnt ez-az, ilyenekről hallottam én is, de ez gondolom bárhol megtörténhet nemcsak keleti pályán,nem?

2016. okt. 9. 20:36
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Fúú, hát azért nem ott kéne kezdeni. Egy pár évet le kéne húzni itt Európában, hogy az alapokat nyugisan megtanuld. Oroszország, Kazahsztánban már maga a kamion vezetése sem egyszerű, hiszen el tudod képzelni, milyen utakon kell menni. Aztán gondolj bele, mivan a pihenőhelyeken, stb. Van rengeteg íratlan szabály, meg tipp, amit be kell arra tartani, jó lenne, ha valami öreg rókával tudnál dumálni erről, aki járt arra.
2016. okt. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
ennyire gáz arrafele a helyzet? :) mondjuk akkor inkább belföld mint Nyugat-Európa
2016. okt. 10. 15:51
 5/15 anonim ***** válasza:

nyugaton se jobb :DD Itt se beszél senki angolul (de még németül se), lopnak mindent itt is, felvágnak .... ha nem kivilágíott kút szájában állsz meg érdemes éjjelre a lámpát felkapcsolni (habár van hogy a kutasok véletlen lekapcsolják a lámpát és ők is benne vannak ) :D


Főleg angol gáz terep, mert rendes parkolókból kevés van, de nekem németben pl megtörték a tanksapkát és lekapcsolták a fékvezérlő szelepet a pótkocsiról. És csak azt vettem észre hogy ABS hibát ír, és 1 darabig úgy mentem hogy a póton nem volt fék :D És ismétlem, németben volt ez

2016. okt. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Így van, az a szomorú, hogy Európában éppen most romlik rohamosan a helyzet, nemhogy javuljon.
2016. okt. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
ezért nem nagyon értem én se, hogy miért szidja mindenki a keleti pályát, holott a nyugati is kezd egyre inkább olyan lenni
2016. okt. 12. 10:39
 8/15 anonim ***** válasza:

mert félnek tőle, mert ismeretlen. Aki csinálta, az mondja hogy nem gáz. Azért azt tegyük hozzám, hogy nyugaton is inkább a csóróbb országok, mint olasz meg spanyol a veszélyesebb, és azok is főleg a nagyvárosok körül. Róma, Marseille, London stb...


Keleten meg minden ország csóró, szóval... ha egyszer látsz egy lengyel kamionost aki beszél angolul beszélj vele, ő biztos tud mesélni dolgokat.

2016. okt. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
az a cég ahova szeretnék menni alkalmaz pályakezdőket már több éve, szal a betanító kolléga biztos elmondana pár dolgot
2016. okt. 16. 21:41
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki ott kezd, ahhoz szokik hozzá. Kérdezni kell kezdőként, figyelni, tanulni, akármerre indulsz. Én csak párszor voltam élőállatos kocsival az oroszoknál, de nem gáz, több mindenre kell ugyan figyelni, mint Nyugaton, de sok minden meg jobb, pl. parkolóhelyet találni, is kedvezőbbek voltak akkor (9 éve).


Műszakilag jobban fel kell készülni, jó akku, kábel, téli felszerelés stb, a nagyvárosokat leszámítva ott nincs minden sarkon szerviz, nagyok a távolságok, félreeső helyen jobban magadra vagy utalva mint Nyugaton. A határokon kell egy kis türelem, a papírozásra, vámra odafigyelni, sok a "csibészség", rendőrökkel stb, de nem olyan nagy dolog, a hurrogókra ne hallgass, nem esznek embert ott sem. És kérdezni, kérdezni, kérdezni. Úgy vettem észre összetartóbbak a kollégák azon a pályán.


A fiatalabb generáció ma már tudogat angolul ott is, de idővel fel lehet szedni pár szó oroszt is - én még tanultam általánosban mondjuk - akik rendszeresen járnak arra, szeretik azt a pályát. Engem is foglalkoztat, hogy keletes céget találjak, normális otthonlét/pénz arány esetén belevágnék.

2016. nov. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!