Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Magántulajdonban lévő kamera...

Magántulajdonban lévő kamera képének kiadása?

Figyelt kérdés

Szóval meghúzták a kocsimat, két helyen történhetett:

1. munkahely, tiszta sor, kameraképet végig tudom nézni

2. ház előtt ahol lakom, ez a problémás.


A házon vannak kamerák amik alapvetően a bejárati ajtókat nézik, de véleményem szerint rálátnak a ház előtt parkoló kocsikra is. Mivel ezen a felvételen látszódhatna ki ment neki a kocsinak köteles kiadni a házmester? Vagy feljelentést kell tennem, hogy a rendőrség kérje ki? (Kis zsákutca, az ott lakók parkolnak ott, ezért valószínűleg a rendszeresen ott álló kocsik egyike volt, így már a típus és a sérülés mintája alapján beazonosítható lenne.)



2016. szept. 22. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én ismeretem szerint magántulajdonban lévő kamerák nem nézhetnek máshova, csak a magántulajdonon belülre. A bejárat előtti rész, utca stb. nem része a magántulajdonnak. Elvileg tehát szabálytalanul vannak ott a kamerák.

A felvételt (ha készült) neked nem köteles kiadni, s nem is adhatja ki.

Ügyész rendelheti el, de nem fogja. Ez eléggé jelentéktelen ügy ahhoz, hogy ilyen horderejű nyomozásba kezdjenek.

2016. szept. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pont ez a gondom, hogy 30.000 Ftért nem lesz itt komoly eljárás, meg ugye addigra javítják a másik kocsit és minden hiába. Akkor innentől ez csak a házmester jóindulatán múlik.
2016. szept. 22. 13:00
 3/9 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen jellegű az a magánkamera. Ha egy másik járműben lévő fedélheti kamera akkor az rögzíthet de nem publikálhatók a felvételek.


"A felvétel felhasználására (nyilvánosság számára elérhetővé tétele, módosítása, stb.) kizárólag akkor kerüljön sor, amennyiben ehhez méltányolható és jogos érdek fűződik, tehát annak utólagos igazolására, hogy a gyalogos lépett ki elénk féktávolságon belül."

[link]


Ha egy épületre felszerelt parkolófigyelő kameráról van szó akkor az is hasonló eset lehet.


Az hogy a felvétel készítőjével ketten leültök a monitor elé és visszanézitek a felvételt hogy megtudd a károkozó rendszámát még biztos nem jelent gondot. Akkor is csak akkor tudod ráfogni egy autósra hogy ő volt ha vannak erre utaló jelek. Például amikor elment az autód mellett a másik autó akkor látható a kamerán hogy kicsit megbillent az autód.

Hogy ezt a te ügyedben fel lehet használni vagy nem azt úgyis megmondja a biztosító vagy a rendőrség. Ha nem akkor annyit mondanak csak hogy nem és kész.

2016. szept. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nos, valóban így van, a tettes azt hiszem megvan, legalábbis a sérülésekből ítélve, a kameraképet persze csak a rendőrségnek adják ki, még én sem nézhetem meg...

Üzenetet hagytam az illetőnek, ha délutánig nincs válasz, megy a feljelentés.


Szerencsére eddig ilyen esetem nem volt, kíváncsi vagyok mi lesz

2016. szept. 23. 07:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Ilyen esetekben azt kell kideríteni, hogy a kár felfedezésének időpontjában kinek a jó édes anyukája csuklott. :-))
2016. szept. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pen driveról le lehet menteni a felvételt, ha szépen megkéred őket akkor engedni fogják, a rendőrség meg nem fog tenni sokat az ügyért.
2016. szept. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Mint írtam nem hajlandó kiadni a felvételt, még megnézni sem engedi négszemközt sem, valami arrogáns p*csa az illetékes.


Viszont megvan a tettes, visszahívott, szóval van remény, bár nem akarja egyelőre elfogadni, viszont akkor megy a feljelentés és kész. Kíváncsi leszek az eredményre.

2016. szept. 23. 15:19
 8/9 anonim ***** válasza:

Na de gondolom ez egy társasházi kamera ami a biztonságot hivatott szolgálni. Akkor mire való ha nem az ilyen esetekre? Az a gondnok vagy közös képviselő pcsa magát nézegeti vissza a felvételeken vagy mi?

Legalább a tettes bevallotta. De akkor meg hogyhogy nem ismeri el? Csak félig becsületes? Vagy hogy volt?

2016. szept. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Törvény szerint nem adhatja ki, csak a rendőrségnek, ez van.

Egyébként az illető azért nem ismerte el, mert (elmondása szerint) nem vette észre, nem is nagyon hitte még akkor sem amikor a két kocsin a sérüléseket összehasonlítottuk, de teljesen normális volt, simán megegyeztünk végül

2016. szept. 24. 12:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!