Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogyan lehetne siketen a...

Hogyan lehetne siketen a szirénás autókat felismerni?

Figyelt kérdés

Pár hete mentem át egy 4 sávos úton a zebrán. Lámpa zöld volt, de természetesen szétnéztem előtte, nem láttam semmit, így mentem. Aztán amikor a zebra felénél voltam, néztem, hogy a túloldalon miért állnak meg az emberek, még zöld a lámpa. Csak akkor kapcsoltam, amikor már elment mögöttem egy ilyen mentőkocsi (nem a betegszállító mentőautó, hanem ilyen piros, 4 személyes autó, ezért se láthattam a villogó fényét, alacsonyabban vannak). Baleset nem volt, bizonyára látott a sofőr, és már biztonságosan el tudott menni mögöttem. De azért eléggé megijedtem tőle. Mivel Budapestről van szó, arra nem igen számítok, hogy más járókelők visszarántsanak, arra viszont igen, hogy sima autósok, akiknek nincsen villogó fényük se, azok is bármikor átmennek a piroson.


Szóval kéne valami ötlet, hogy ezt hogyan lehetne megoldani. Kinek mi jut eszébe? A rezgő telefonra gondoltam, de egyrészt az övemre kötött táskában tartom, így nem mindig érzem a rezgést, másrészt sok a közönséges, de hangos zaj az utcákon, így lehet csak veszélyesebbé tenné a dolgot.


2016. szept. 18. 15:15
 1/6 anonim ***** válasza:
A mentosoknek ugy kell kozlekedniuk hogy barmilyen korulmenyek kozott meg tudjanak allni. Pontosan tudjak hogy vannak az utcan vak / siket emberek.
2016. szept. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az egy dolog, de duplán felkészülni mindig jobb. Balesetek a mentősök körül is lehetnek váratlan helyzetekben.
2016. szept. 18. 17:08
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Koltozz egy normalis orszagba :)
2016. szept. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
Pontosan ezekre a jelekre figyelj, ha az autók félrehúzódnak, gyalogosok megállnak a zöldnél. Sajnos az alacsonyabb építésű autók fényjelzéseit kitakarhatja már egy furgon is, ezt vedd figyelembe. Esetleg egy segítőkutya is jól jöhet.
2016. szept. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

17.09.


Normális országokban is lelövik a rendőrök a siket embert, ha háttal állva nem hallja a felszólításukat.


Tényleg érdekes probléma, hiszen a vakoknál a fehér botról tudni lehet, hogy vak, de a siketnél nem, hogy siket, pedig az is fontos lenne.


Nincs valami a siketeknek való, hangra fényt villogtató kis kütyü?


Ki kéne íratni TDK-ra a műszakin, komolyan!

2016. okt. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ebbe én is beleszaladtam már, meg olyanba is, hogy mögöttem villogott szerencsétlenje, én meg pont nem figyeltem a tükröt, mert előttem érdekesen mozogtak, s kerestem az okát... :)


A megoldás baromi egyszerű lenne, minden megkülönböztető jelzést használó kocsiba kéne tenni egy rádiójel-adót, ami a hallássérülteknél a műszerfal tetején egy piros lámpa képében elkezd villogni. Azonban kérdéses a hatótáv, olyan 100 méter körül kéne lennie, és irányérzékeny nem igazán tud lenni.


Az általad vizionált telefonos kókány-megoldás nem lehet üzembiztos, csak a fixen beszerelt, stabil működésű berendezés.

2017. aug. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!