Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Balesetet szenvedtem a motorom...

Balesetet szenvedtem a motorommal, a rendőrök lefoglalták a motoromat, és 3 hete nem adják vissza. Mikor adják vissza?

Figyelt kérdés

Motoroztam, egy főúton, amikor egy szarvas úgy gondolta, hogy szemből nekem ugrik. Ezután elpereceltem, és az eszméletemet vesztettem.

A kórházból egy napon belül kiengedtek, a rendőröket felhívva kiderült, hogy a motoron csak karcolások keletkeztek, a ruhám kapta a fő strapát, de kötelező eljárást indítaniuk, mert így kell nekik. Vérvizsgálat ugye 0-s alkhololszintet mutatott ki, műszaki ellenőrrel a motort is megnézették, aki annyit kötött bele, hogy az első gumiban kevesebb mint 100km volt (benézte, mert már kb 600 km-et belemotoroztam csere óta), de forgalomba alkalmas. Viszont erről késve ír papírt(és nem az örs saját embere, így sokáig tart pótoltatni vele), így nem tudják lezárni az eljárást, és visszaadni a motorom, de én már nagyon motoroznék. Sokan mondják, hogy megszívtam, ezzel el szórakoznak egy darabig, és autós baleseteknél is ugyan ezt játsszák.



2016. júl. 14. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel jogi szempontból nekik áll a zászló, talán annyit tehetsz, hogy néha rátelefonálsz arra, akin bukik az ügy vagy akiről úgy sejted, hatni tud arra, aki késlekedik. Ha udvarias vagy és nem követelőzöl, jó eséllyel felemeli valaki a valagát és lesz előrehaladás.
2016. júl. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt mondjuk nem értem miért gond, ha újszerű a gumi a motoron? Már az is baj ,ha új gumit teszünk fel az elkopott helyett? Amúgy a bürokrácia malmai lassan őrölnek ,vagyis pont beleszarik a többség a melójába a közszférában. Egy levél elküldése a szomszédos kerületbe -városba 1 hónap átlagban.
2016. júl. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tegnap elküldték a lefoglalást elrendelő, és megszüntető papírt emailben ahogy kértem (postán még azóta sem érkezett tőlük semmi papír, bezzeg mindenki mástól rendben jön...).

DühRöhögtem, de "ittas járművezetés megalapozott gyanúja" miatt foglalták le...


A másik dolog pedig, hogy a motorom visszaszerzéséről beszéltem volna az illetékes rendőrrel telefonon, de persze kiküldetésben van szegeden, így a főnökét kapcsolták, aki szintén nincs az őrsön, mert eseményen van órák óta... És csak ők tudnak segíteni.


Viszont a lefoglalást határozaton van egy ilyen szöveg, hogy: "A határozatot kézbesíteni kell:" nekem, irattár, bűnjelkezelő, és a tárolóhelyre ahol a motoromat tartják.


Ebből gondolkodni kezdtem, hogy ha én oda megyek a tárolóhelyre (tudom hol van, meg is néztem múlt héten a motoromat), akkor a biztonsági őrnek ki kéne nyitnia a kaput, és kiengednie motorostul?

2016. júl. 21. 13:13
 4/5 anonim ***** válasza:
És a motoron vizsgálták az ittaságot ? :D Szerintem ha odamész a lefoglalás megszüntető papírral, akkor van esélyed hogy kiengedik a motrod.
2016. júl. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem vizsgálták, írták is, hogy a szondát megfújni nem tudta. (mivel a fejemet ért ütésekből agyvérzésem volt, és napokik aludtam...)

De vérvétel volt, és kiderült belőle a 0-s alkoholszint.


Elhoztam a puszta közepén álló és amortizálódó motoromat, persze előre megbeszélve a rendőrökkel. Elmondták, hogy az ittas vezetést csak azért találták ki, mert nem tudtam a baleset után beszámolni a motorom műszaki állapotáról, és így kellett valami eljárás, hogy megvizsgáltathassák műszaki ellenőrrel.

És ennyi. Elmondta, hogy ne féljek semmilyen következmény nem lesz, nem lesz priuszom se semmi... kár hogy számukra sincs következmény...

2016. júl. 25. 19:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!