Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Balesetet okoztam, de ki a hibás?

Balesetet okoztam, de ki a hibás?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Ma balesetet okoztam. 2 sávos úton piros lámpánál álltam amikor láttam , hogy a szembe jövő autós be szeretne fordulni az utcában és én ebben "akadályozom" hát gondoltam hátratolatok picit és elengedem. Fáradt voltam, de belenéztem a jobb, középső tükörbe(angliában vagyunk most, jobb a vezető oldali tükör) és senki nem volt a sávomban így megkezdtem a tolatást, de útban volt egy taxis mivel ő átlogott az én sávomba amit én nem vettem észre, mivel az én sávom üres volt, erről megbizonyosodtam a tükörben. Sajnos neki 3 elem is sérült nekem meg csak egy karcolás lett a kocsimon. Helyszínen azt mondta, hogy megpróbálja nem bevonni a biztosítót, mert ők engem kisemmiznének, inkább megpróbálja elvinni egy szervizbe ahol megcsináljak kb 1100-1500 fontért amit egy kicsit sokallom mivel a 3 új elem 400-500 font(legdrágább). Ezért lennék kíváncsi, hogy hátha ti jobban átlátjátok a dolgokat, köszönöm a segítséget !

2016. jún. 11. 05:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Minek tolatsz? Ha ott egy, két ember van akkor rosszabbul jársz. Látta rajtad hogy balek vagy azért lefog húzni.
2016. jún. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a hibás

De MINDENKÉPP biztosítózzátok, mert a taxis külföldön is taxis, jobban le fog húzni, mint bárki...

2016. jún. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Egyértelmüen te vagy a hibás, lámpánál nem tolatgatunk!


2. A javítási kölségeknek csak igen kis része az anyagár, nagyrésze munkadíj. HA két óra a szét illetve összeszerelés, akkor az nagyságrendekkel több lehet, mint az alkatrészek ára.


3. Ha ennyire nem bízol benne, akkor legközelebb ragaszkodj ahhoz, hogy rendört hívj, úgy a tényállás hivatalosan rögzített.

2016. jún. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 szántóvető ***** válasza:
100%

nem volt üres a sávod.

vagy áttolattál a másik sávba.

de mindegy is,te vagy a hunyó,neked kell fizetni.

2016. jún. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"ő átlogott az én sávomba amit én nem vettem észre, mivel az én sávom üres volt, erről megbizonyosodtam a tükörben."


Ebben a mondatban van a kutya elásva. Te ugyanis - állításoddal ellentétben - nem bizonyosodtál meg arról, hogy a sávod üres.


Egyértelműen te vagy a hunyó, a taxis állt, álló jármű pedig nem okozhat balesetet.

2016. jún. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tükörből nem tolatunk, fáradtan meg igyekezzünk mellőzni a vezetést.
2016. jún. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Beviz Elek ***** válasza:

És miért nem tolatunk tükörből ha sokkal biztonságosabb?


A fáradtan vezetés meg... én szoktam eleget, nincs mindenkinek lehetősége arra hogy mellőzze.

2016. jún. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2016. jún. 11. 14:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!