Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Forgalmi vizsgán hírtelen...

Forgalmi vizsgán hírtelen (nem satu, de erőteljes) fékezésért megbuktathatnak?

Figyelt kérdés
2016. jún. 3. 13:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Ha indokolt a fékezés, akkor nem buktatnak meg. Ha kijön eléd a macisajt mögül a rövidlátó, "oda még éppen beférek" Okos Jóska, akkor nem mehetsz neki azért, mert épp vizsgázol. Ha viszont te magad idézel elő olyan helyzetet, amit csak így lehet megmenteni, akkor valószínűleg megbuksz.
2016. jún. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ, hogy miért fékeztél. Ha például egy közlekedési lámpa éppen akkor vált, és már nem tudál volna biztonságosan áthaladni, akkor nem kapsz semmit.

Ha Te teremtettél veszélyhelyzetet és azért kell fékezni, akkor viszont bukás.

2016. jún. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%

Nekem elém jött vizsgán egy bácsi Ladával satuztam, meg az oktató is, az volt a szerencsém, hogy én előbb tettem, a vizsgabiztos azt mondta, hogy a Ladásnak volt elsőbbsége , de úgy kanyarodott, hogy nem lehetett látni mert egy parkoló szerű út volt és még ráadásul a szembesávba jött, azt mondta a végén, hogy ügyes voltam és látta az arcomon a határozottságot és ki mer engedni a forgalomba. Csak halkan jegyzem meg, hiba volt :)



De ha Te arra gondolsz, hogy macisajt van és tudod, hogy mi a kötelezettséged erre Te a tábla környékén nyomsz egy nagyot akkor meghúzhatnak..

2016. jún. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

Közlekedésben a HIRTELEN csak veszélyhelyzetben megengedett, sőt olyankor kötelező, egyéb esetekben tiltott.

Forgalmi vizsgán kritikus lehet a lámpaváltás, amikor a zöld sárgára vált.

Olyankor, ha már csak hirtelen fékezéssel tud megállni a tanuló, ha befékez, azonnal megbukik - át kell menni a sárgán fék helyett pici gázt adni, minél gyorsabban elhagyni a kereszteződést

Tilos viszont átmenni a sárgán, ha előtte még biztonsággal meg is lehet állni - azért kritikus, mert a két lehetőség között nagyon vékony a határ.

Hasonlóan vékony a határvonal a hirtelen, és az erőteljes fékezés között, lámpaváltáskor az utóbbit elfogadhatja a vizsgabiztos, de inkább ne kerüljön rá sor (ez sajna szerencse dolga)

2016. jún. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!Én arra gondoltam konkrétan(én vagyok a ludas,mert nem írtam le)ha pl zebra előtt fékezek így,mert a gyalogost későn veszem,vagy nehezen a látási viszonyok miatt észre,és azért fékezek így,hogy elengedjem.
2016. jún. 3. 14:17
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Elém kiugrott egy bicajos a zebrán (én egyenesen mentam, védett úton) mikor vizsgáztam. Jókora satut nyomtam, egy hibapontom lett összesen, de az a kis oldaltávért:)

Ha nem a saját hibádból fékezel, hanem mert vált a lámpa, vagy balesetet kerülsz el, akkor nem buktathatnak

2016. jún. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért is megbuksz.

Kijelölt gyalog-átkelőhelyet már messziről észre kell venned, és úgy megközelíteni, hogy ott az elsőbbségadási kötelezettségednek eleget tudj tenni. A gyalogost ott megkülönböztetett elsőbbség illeti meg, még zavarni sem szabad... ha nem megfelelő sebességgel érkezel, megbuksz (zavartad a gyalogost), hiába állsz meg, ráadásul a zavarás és a veszélyeztetés között is vékony az a bizonyos határ, a kijelölt-gyalogos átkelőhelyeken fokozottan figyelnek a vizsgabiztosok.

2016. jún. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Magyarul ,ha bamba vagyok és későn veszem észre a gyalogost és azért satuzok,hogy elengedjem. Akkor kampó... :)
2016. jún. 3. 14:23
 9/14 A kérdező kommentje:
Rendben,köszi a válaszokat! :)
2016. jún. 3. 14:24
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kijelölt gyalogos-átkelőhelyeket a forgalmi vizsgán ne bambuld el :-)

Nem beszéltetek az oktatóddal a vizsgáról?

Ahol a gyalogosnak elsőbbsége, ott megkülönböztetett elsőbbség illeti meg, ha csak zavarod az átkelésben, vagy annak megkezdésében, vége van a vizsgádnak.

Kijelölt gyalogos-átkelőhelyeken ráadásul arra is számítani kell, hogy a gyalogos takarásból lép le az úttestre (mert ott joga van hozzá), ha az átkelőt nem kellő körültekintéssel (fékkészenlét) közelíted meg, akkor is ráncolni fogja a homlokát a vizsgabiztos, ha a közelben nincs gyalogos. Ha pedig a zebra felé gyalogost látsz közeledni, és nincs olyan távol, hogy úgy el tud menni előtte, hogy az megtorpanás nélkül tudja folytatni az útját, le kell lassítanod, meg kell állnod, s csak akkor indulhatsz tovább, ha meggyőződtél róla, hogy a gyalogos nem akar átmenni.

Az út, és a gyalogos távolsága is elég necces tud lenne egy szigorú vizsgabiztosnál, mert van olyan hibapont, hogy "lecsalogatja a gyalogost", de ez csak hibapont.

A zebrán keresztül kerékpározónak nincs elsőbbsége, ha az előző hozzászóló elé nem biciklis, hanem gyalogos ugrik ki takarásból, nem kellett volna tovább vezetnie.

A szabálytalanul közlekedőknek sem lehet neki menni, köteles vagy elkerülni a balesetet, amennyire a lehetőségek engedik, ha látod, hogy a biciklis kihajt eléd, fékezel, de amíg a kerékpáron ül, nem gyalogos.

2016. jún. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!