Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Megbüntet a rendőr emiatt?

Megbüntet a rendőr emiatt?

Figyelt kérdés

Benne van a jogsimban, hogy csak szemüvegben vezethetek. Viszont a vezetésen kívül semmi máshoz nem kell, a kb. 10 éve csináltatott első szemüvegemet használom, ezért nem akarok ilyen fényre sötétedőset csináltatni.

A kérdésem az, hogy megbüntethet, vagy rám szólhat-e a rendőr, ha a napszemüveget egyszerűen ráveszem a sima szemüvegemre? Így a fény sem zavarja a szemem, de jól is látok, a látásban nem akadályoz. Bocsi a hülye kérdésért, de érdekel.


2016. ápr. 7. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem
2016. ápr. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%
Ezért nem. De arra ügyelj hogy legyen pótszemüveg is a kocsiban (teljesen mindegy hogy milyen szar) a kresz miatt kell, ha nincs büntetnek.
2016. ápr. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha rajtad a rendes is, akkor totál mindegy mi van előtte.
2016. ápr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

Nem. Az a lényeg, hogy a szemüveged rajta legyen.

Bár furán nézhetsz ki két szemüveggel, de ha látsz úgy is rendesen, akkor semmi gond :)

2016. ápr. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
Nem hinném, hogy megbüntet, az a lényeg, hogy rendesen láss. A szemüveget nem nézik, azt is mondhatod, hogy megcsináltattad a szemed, vagy kontaktlencséd van, és jól látsz. Orvosi dolgokban nem fognak okoskodni.
2016. ápr. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Néztem a tükörben, nem látszik ki egyébként a napszemüveg mögül a másik :D meg az autóban ülve talán nem olyan feltűnő. Köszönöm a válaszokat.
2016. ápr. 7. 13:09
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem anno azt mondta az oktató, hogy célszerű kérni az orvosnál, hogy írja bele az egészségügyi papírba (ami aztán a jogsira is rákerül) hogy kontaktlencsém van, vagy szemüveg+kontaktlencse, ha esetleg nincs nálam a szemüveg, ne legyen gond. Mert így, hogy csak a szemüveg van beleírva, ha esetleg nincs rajtam, megbüntethetnek, mert a jogsin nem szerepel a kontaktlencse, csak a szemüveg.
2016. ápr. 7. 13:13
 8/11 anonim ***** válasza:
87%

#2

Pótszemüveg csak akkor kell, ha külön erre vonatkozó korlátozás is van a jogsiban (talán 110-es a kódszáma). Tudtommal ez elég keveseket érint.

2016. ápr. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%

Ha csak szemüveg van beírva akkor hiába mondod, hogy lencséd van...


Egyébként lehet, hogy direktben jogalap nincs rá, de simán el tudom képzelni, hogy elkezd kötekedni veled, hogy már pedig balesetveszélyes a két szemüveg, mert zavaró, lecsúszik, zörög egymáson stb stb. Ami valahol jogos is. Nem tudom elképzelni, hogy annyira nagy kampós orra legyen valakinek, hogy két szemüveg normálisan megáll rajta. Szóval, ha már meg engedheted magadnak, hogy autózz, nem egy pár tízezres szemüvegen kellene garasoskodni szerintem...


Egyébként pedig ha beszélek valakivel aki áll, akkor én is felállok... Hidd el plusz kép ponttal indulsz a rendőrnél ha kiszállsz

2016. ápr. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Valaki írta, hogy érdekesen nézhetek ki két szemüvegben. Erre írtam azt, hogy ha az autóban ülök és vezetek, akkor talán sok embernek nem tűnik fel. Ha megállít a rendőr akkor természetesen kiszállnék.
2016. ápr. 7. 13:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!