Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » B-s jogsival szállíthatok...

B-s jogsival szállíthatok utast quad-al közlekedve? Mi a fene?

Figyelt kérdés

Éppen töltögetem ki a KRESZ tesztet, és kapok egy ilyen kérdést...


[link]


Ide is leírom, tehát: " Szállíthat-e utast a "B" kategóriás vezetői engedéllyel rendelkező vezető, könnyű négykerekű motorkerékpárral (quaddal) közlekedve?"


Most vagy én nem értek valamit, vagy ez egy átverős kérdés, de nem látok benne semmi rejtett csavart... Természetesen bejelöltem a "nem"-et, mert őszintén szólva én azt hittem, B-s jogsival eleve quad-ot se lehet vezetni, nemhogy azzal még utast szállítani. (ugye segédmotorral eleve nem lehet ilyesmit) Most akkor mi van? Azt hittem amúgy is, hogy a quad alapból egy aféle fél-illegális jármű, mint a lámpa nélküli verseny krosszmotor, de ha ilyeneket lehet vele csinálni, hát rohanok is, veszek egyet, és a rendőrség előtt fogok a haverral a hátam mögött vagánykodni vele :D



2016. márc. 16. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
18%

"ugye segédmotorral eleve nem lehet ilyesmit"


A quad nem segédmotoros kerékpár, mint ahogy a mopedautó se az. Ezért van az, hogy 17 éves kor után az AM kategória is jogosít személyszállításra.

2016. márc. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Kétféle quad van, és bizony van, amelyik = segédmotoros kerékpár.


Van könnyű négykerekű segédmotoros kerékpár (L6e), vagy négykerekű motorkerékpár (L7e): ha nyitott utasterű és kormányműve nem áttétes, illetve a motorkerékpároknál szokásos kezelőszervek vannak rajta. Az L6e csoportba soroltak a 15 kW-nál nem nagyobb teljesítményűek, és azok a segédmotoros kerékpárok.


Amennyiben a típusbizonyítvány szerint utasszállításra megfelel a jármű, illetve ennek alapján az utasszállítás a forgalmi engedélyben is szerepel, akkor lehet utast szállítani vele. És mivel B-kategóriás engedéllyel is vezethető, az ilyen járművekkel, B-kategóriás engedéllyel, utas is szállítható.


Ráadásul, a kérdésben nem a négykerekű segédmotoros kerékpár, hanem a négykerekű motorkerékpár szerepel.

2016. márc. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

Ehhez rendszámoztatnom kéne a quadot? Már ha lehet olyat. És van egyáltalán index a quad-on? :) Na jó, gondolom van amelyiken van. Bár gondolkodóba esek, hogy egy 50-es gépezet, aminek az össztömege is nagyobb egy átlag motorénál, mégis milyen gyors lehet két személyel...

Amúgy akkora hülyeségek és ellentmondások vannak a KRESZ-ben. Nehézpótkocsit vontató traktort szabad vezetni B-s jogsival, de meg ne próbálj 125-ös 4 ütemű robogóra ülni, aminek a végsebessége 80 körül van, mert tilos... Nyugodtan vezethetsz quadot két emberrel, kisbuszt 9 személyel, kisteherautót, húzhatsz pótkocsit, lakókocsit, de jaj neked, ha egy 70-esre felfúrt Simpsonnal kelsz útra... Vicc...

2016. márc. 16. 19:35
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ehhez rendszámoztatnom kéne a quadot?"


Igen, de ez nagyon bonyolult, csak a KPM-ben kétszer kell elvinni például a quadot. Meg kell hozzá egy halom papír. És 1 millió forint, csak a rendszámoztatásra.

2016. márc. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az 1-es választ jól lehúztátok. Nem ártana egy kis továbbképzés. Kezdjük a 326/2011-el:

"2. Kezdő vezetői engedély

6. § (1)20 Az első nemzetközi kategória megszerzésének napjától számított két évig a vezetői engedély kezdő vezetői engedélynek minősül.

(2)21 A kezdő vezetői engedéllyel az „AM”, az „A” és az „A” korlátozott kategóriára, továbbá az „A1”, az „A2” és a „B1” kategóriára érvényesített bejegyzéssel utas nem szállítható, valamint a „B”, a „C” és a „D” kategóriára, továbbá a „C1” és a „D1” kategóriára érvényesített bejegyzéssel - a Magyar Honvédség kezelésében lévő járművek kivételével - pótkocsi nem vontatható."


Micsodaaa? Az AM kategóriát is említik személyszállítás ügyben, ne már!


Aztán vegyük a 1/1975-öt:


Kerékpárok és segédmotoros kerékpárok


54. §

(9)351 A három- vagy négykerekű segédmotoros kerékpárral személyt szállítani akkor szabad, ha a jármű vezetője a 17. életévét betöltötte.


Nos ezek szerint mindenképp szállíthatsz utast, hiszen a B kategória korhatára eleve 17 év.


Nem nehezebb elolvasni, mint lepontozni!

2016. márc. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös te bolondgombát ettél?


50-es quad AM kategória. AM kategóriás gépjárművel meg nem lehet utast szállítani.

2016. márc. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!