Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen részekből áll a KRESZ...

Milyen részekből áll a KRESZ vizsga? Vezetéselméleti és műszaki ismeretek kérdések szerepelnek benne vagy arról később kell számot adni?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, az elsősegélynyújtási vizsgát a forgalmi vizsgát követően is le lehet tenni, nem muszáj előtte, ez igaz? És egy egészségügyi szakmunkásképző bizonyítvány vagy diploma mentesít alóla. Egy "sima" érettségi, amiben nincs biológia vagy eü. vizsgatárgy, nem elégséges?

2016. febr. 28. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindent fogadnak el elsősegély vizsga helyett. Inkább kérdezz rá.

És igen, valóban levizsgázhatsz forgalmiból elsősegély vizsga nélkül is, viszont addig nem kapod meg a jogosítványodat, szóval jobb előbb azt is megcsinálni.

És ma már nincs külön rutin, nincs külön műszaki. A KRESZ-ben van benne minden, vannak ugyanúgy vezetéselméleti és műszaki kérdések is benne, amit meg annak idején a rutin vizsgán kellett tudni, azt most a forgalmi vizsgán kell tudnod. Tehát ott kell különböző feladatokat csinálni, pl. megfordulás, ilyen-olyan parkolás.

2016. febr. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A közúti elsősegély vizsga alól mentesültek az egészségügyi szakon végzettek. A lista megtekinthető a neten is, a lényeg, hogy az illető a felsorolt szakmák valamelyikéből vizsgával, diplomával rendelkezik.

Folyamatban lévő iskola nem mentesít, hiába negyedéves orvostanhallgató valaki, sokkal nagyobb szaktudással rendelkezik, mint a vizsgán megkövetelt szint, vizsgázni kell neki is.

Ez a vizsga a Vörös Kereszt hatáskörébe tartozik, a vizsgadíj is az ő számlájukra megy, de a jogosítvány szerzéshez kell az elsősegély igazolás (le lehet vizsgázni, de addig nem adják ki a vizsgaigazolást, amíg az elsősegély vizsgát igazoló lapot nem mutatod be)


KRESZ, elméleti vizsga - egy számítógépes teszt kitöltése, vizsgának nevezik, pedig csak egy laza szintfelmérés.

Ez nem azt jelenti, hogy nem kell rá tanulni, nyugodtan félvállról lehet venni, de pontosan lehet tudni, mi történik a vizsgán.

Ki kell tölteni egy tesztet, nem szól hozzád senki, nincsenek keresztkérdések, lényegtelen, hogy szimpatikus vagy-e vagy sem a vizsgáztatónak - az eredmény csakis rajtad múlik.

A legfontosabb elem természetesen a KRESZ, amit saját érdekedben érdemes megtanulni, nem csak totózni a teszten a helyes válaszokat, a KRESZ tudásra a gyakorlatban lesz igazán szükséged. Vannak kiegészítő témakörök, amelyekkel szintén jó, ha tisztában van a vizsgázó, de pl, ha az összes műszaki kérdést elrontja, viszont a KRESZ-t tudja, sikerül a vizsga.

A sikeres elméleti vizsga után lehet elkezdeni a vezetés gyakorlását, s a gyakorlati oktatók azért annyit elvárnak a tanulótól, hogy némi fogalmuk legyen a szabályokról, bőven lesz még mit tanítani illetve tanulni.

2016. febr. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkét választ!
2016. febr. 28. 19:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!