Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy ilyenre miért nem reagálna...

Egy ilyenre miért nem reagálnak valamit mások?

Figyelt kérdés

A havas,jeges úton ment előttem, egy Fiat, Ducato, mögötte én, mögöttem, egy BMW X5, az X5 mögött meg egy Audi A8.

Az Audi nem bírta, kivágott, elkezdte a három autót előzni, szemből jön egy BMW X3.

Mikor mellém ért az A8, akkor érezhető volt,hogy nem fog menni, kitette, az indexet, én lassítottam, ő elkezdett behúzódni, majd hirtelen gázt nyomott, és elkezdte a Ducatot is előzni.

Na de ekkor már biztos volt,hogy nem fér bele.

Nem is fért, de akkora rohadt nagy mázljia volt,hogy a ducato sofőrje meglátta, és padkára ment, meg az x3 is, így elfért középen az Audi, de így is csak éppen.

Senki nem dudált, nem villogott.

Az BMW x3 vezetője nem is fékezett, mintha ez tök normális lenne...nem értem az embereket.

Rendben,hogy a duda nem oldja meg, de talán ha már korábban rádudálnak, akkor még bejön elém, és nem előz még egyet.Vagy nem?

Meg amúgy is a dudálás egy ilyen helyzetben ösztönös.


2016. jan. 6. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem a dudálás az ösztönös, hanem a kormány megmarkolása, hogy ha nagy a baj, mindkét kezed rendelkezésre álljon. Itt sokan voltatok veszélyes helyzetben, ilyenkor nincs idő dudálni. Lehet magukban anyáztak.
2016. jan. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
36%

Én sem értem. De amúgy kezdő vezetőként ki van már a tököm, hogy úgy általánosságban minden Audis meg BMW-s fittyet hány a szabályoknak. Én kezdőként azt hiszem nagyon.nagyon szabályosan vezetek, és nagyon-nagyon bánt a felelőtlen sofőrök viselkedése, de ez van.

Úgy látszik, az autómárka név kötelez...

Egy opel corsás...

2016. jan. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Beviz Elek ***** válasza:
100%
Nem a dudálás a megoldás hanem az Audinak megcsinálni a helyet lehúzódással és lassítással. Azért mert valaki rosszul döntött, mèg nem megoldás dudálva összetörni
2016. jan. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%

Nem gondolta szerintem az X3-mas BMW-s, hogy az Audis olyan barom lesz hogy elkezdi a Ducatot is előzni.

Vigyázni kell az Audisokkal ilyenkor, mert amelyik quattrós, azt hiszi, hogy ő az isten, és mindenkit letolnak, mert azt hiszik hogy a quattro nem is csúszik a jegen. Aztán havon is tolják mint állat. Vicces hogy én mondom ezt, mert nekem is quattrós Audim van, de a határokat ismerem.

2016. jan. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az igazi vészhelyzetet onnan lehet megkülönböztetni a nem túl meleg szituációtól, hogy az előbbiben nincs időd dudálni... Ha van időd dudálni akkor nem is volt annyira veszélyes a dolog.
2016. jan. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Á, nekem is elegem van az audisokból meg a béemvésekből... száguldoznak állandóan, mindenhol. A múltkor is lakott területen, 110-el ment előttem az az őrült, alig tudtam megelőzni. :-)


Na, mielőtt komolyan venné bárki, inkább a kérdésre reagálva, amit leírtál, akkor és ott, a legfontosabb volt, hogy legyen annyi hely, hogy elkerülhető legyen egy baleset. Erre szerintem tizedmásodpercei lehettek a résztvevőknek, és kisebb gondjuk is nagyobb volt annál, hogy megkeressék a dudagombot, és ráfeküdjenek. Ami a legfontosabb, hogy szerencsésen végződött, és remélhetőleg a felelőtlen autóstárs is elgondolkodott utána, hogy hol hibázott. Reméljük tanult belőle.

2016. jan. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 nemcso ***** válasza:
Nem a dudálás automatikus, hanem az, hogy nézed a tükröt, az elötted, melletted haladót, a szembejövőt és ha kell akkor fékezel, ha kell, akkor gyorsítasz, hogy az isten nagy barma ne törjön össze senkit se, főleg ne téged.
2016. jan. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem nagy öröm ha összetörnek még ha te nem is vagy hibás benne ,akkor is ahelyett hogy békésen gurulnál haza,órákig töltögetheted a fagyban a kék sárga papírt veszekedhetsz a másik sofőrrel, meg a rendőröket várhatod stb,aztán lehet trélert is kell várnod rosszabb esetben mentőt..Szóval jobb elkerülni a balesetet. A dudálgatás nem segít egy ilyen szituban ahol már nincs idő semmire. A hülye attól még hülye marad ha rá is dudál valaki.
2016. jan. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!