Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Milyen okok miatt villoghat...

Milyen okok miatt villoghat le egy autós egy járőrautót?

Figyelt kérdés
Tegnap ment előttem egy Opel rendőrautó és szemből jött egy Volvo, látszólag nagy sebességgel, a rendőrautó látva azonnal fékezett, éppen elmosolyogtam,hogy de ügyes vagy hogy észrevetted, aztán kicsit átjött a mi sávunkba majd visszatért és villogott egy csomót a lámpájával, megálltak egymás mellett a rendőr felkapcsolta a fényhidat, pár szót váltottak a Volvo-s már bekapcsolta az elakadásjelzőjét, a rendőrautó pedig megfordult, és mindketten lehúzódtak az úton, a tükörben láttam,hogy a rendőrök kiszállnak, de nem tudom mi oka lehet valakinek így leintenie a rendőrt?Szóval velem bármi történne én telefonhoz nyúlnék,ha nincs kérnék, igazából semmi reális magyarázatot nem látok erre.Kíváncsi lennék mi volt a gondja.
2015. jún. 10. 10:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezt a szituációt én el sem tudom képzelni....


Tehát a rendőrautó a vele SZEMBEN érkező Volvo-t állította félre?! Ilyet én még a mesében sem hallottam.


Amúgy a rendőrnek bármikor joga van közúti ellenőrzés céljából bárkit félreállítani. Max ha nem talál semmit továbbenged.

2015. jún. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Így van, szemből jött a Volvo és ezerrel villogtatta a lámpáját és lassított a rendőrautó láttán, illetve mikor mellé ért lehúzta az ablakot és beszéltek.

A rendőrautó felkapcsolta a kék lámpáját állóra (tehát nem villogott,csak világított) egy ívben megfordult miközben a Volvo elakadásjelzővel már elhúzódott.

2015. jún. 10. 11:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, ha én ezt látnám akkor azt hinném téged akart kivenni és tuti nem állnék meg.
2015. jún. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Soha nem láttam ezt az autót, és onnét jött ahová én tartottam, úgyhogy nem valószínű,hogy nekem szólt.
2015. jún. 10. 11:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Sok oka lehetett, nincs értelme találgatni sem.

Lehet a Volvot a kapitány vezette, és rögtönzött munkaértekezletet tartottak az út mellett :-)

Talán ismerős vezette a Volvot, és megbeszélték a hétvégi pikniket :-)

De az is lehet, hogy a gyorshajtás nem tetszett a járőrnek.

Stb. stb. stb...

2015. jún. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy ismerősök/munkatársak voltak, és leálltak beszélgetni.A rendőr azért kapcsolt fényt, hogy legálisan állhasson az úton, illetve tájékoztassa a többi közlekedőt már messziről is, hogy ő ott van.A civil autónál az elakadásjelző ugyanez.A visszafordulás utáni villogás pedig azt jelezte a járőrnek, hogy álljon meg.Ha téged akart volna kiszedni, akkor utánad megy, és egyértelműen jelzi.Egyébként számos oka lehet annak, ha egy civil autó levillog egy rendőrt, mivel a járőrautó is (amíg nem kapcsol jelzést) ugyanolyan tagja a közlekedésnek, mint bárki más.Én is villogtam már rendőrnek, amikor gangoltam lakott területen kívül, 90-nel, az ,meg (szürkületben) kidugta elém a kocsi orrát egy földútról, de elég rendesen.Villogtam távolról, mert szembe is jöttek, ő vette a lapot, gyorsan hátrébbment, és kifordult utánam.Intés, köszönés, világításfelkapcsolás, minden megy tovább.
2015. jún. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, akkor a Volvo fénykürttel jelzett a rendőrnek aztán megálltak egymás mellett? Akkor egyértelmű, hogy a Volvosnak valamiért rendőri segítségre volt szüksége, aztán ha már úgyis szembe jött egy, kvázi leintette. Megálltak egymás mellett, a rendőrők megérdeklődték a tényállást, aztán félreálltak az út szélén és elintézték a dolgot.
2015. jún. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hmm, érdekes sztori, szerintem ismerték egymást.
2015. jún. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!