Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A rendőrlámpa sárga fényénél...

A rendőrlámpa sárga fényénél tilos áthajtani, mióta?

Figyelt kérdés
2015. febr. 8. 15:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%

Pont azóta amióta létezik a KRESZ!


Persze van egy pici kivétel is:


"a kör alakú, valamint a nyilat vagy kerékpárt mutató folyamatos sárga fény a forgalom irányának megváltozását jelzi: az útkereszteződésnél - a kijelölt gyalogos átkelőhely, illetőleg a megállás helyét jelző útburkolati jel, ezek hiányában a fényjelző készülék előtt - meg kell állni; ha azonban biztonságosan megállni már nem lehet, az útkereszteződésen mielőbb át kell haladni"


Ugyanez érvényes ha rendőr irányít:


"a rendőr függőlegesen feltartott karja a forgalom irányának megváltozását jelzi: a gyalogos az úttestre nem léphet, az úttesten levő gyalogos pedig köteles az áthaladást mielőbb befejezni; a járművel az a) pontban említett helyen meg kell állni, ha azonban biztonságosan megállni már nem lehet, az útkereszteződésen mielőbb át kell haladni"

2015. febr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 SándorÚr ***** válasza:
41%
ez valahogy úgy van, hogyha nem tudsz biztonságosan megállni, értsd: satu fékkel is becsúszol a kereszteződésbe akkor inkább átmehetnél, de a bírságolási kényszer miatt, most már ezért is megbüntethetnek.
2015. febr. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26%

Hagyd a fenébe Tesó!


Múltkor nekem is azt mondták, amikor jobbról parkolón keresztül előztem a sort, mert éppen sürgős dolgomra igyekeztem és egy csicska gyalogos meg a zebrán ment át és majdnem elütöttem így rádudáltam, hogy neki van elsőbbsége.


Kérdem Én, Az Utak Királya, az aszfalton mióta vonatkoznak ránk szabályok?

2015. febr. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
#3 elsőre nekem se jött át az irónia :)
2015. febr. 9. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
35%
Pár éve szívóznak vele, mert kell a pénz. Eddig nem volt gond évtizedekig, ha sárgára váltott vagy megálltál, vagy ha közel volt, sutty át rajta. Most kitalálták, hogy itt van egy kis büntetési lehetőség, aztán kaszálnak.
2015. febr. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
100%
Csak a videofelvétel lehet bizonyító erejű, pont azért, mert fotóról nem megállapítható, hogy milyen körülmények között hajtottál át. Rengeteg embert büntettek meg fénykép alapján állítólag és a bünti szövege egyből tartalmazza is a kitételt, miszerint fellebbezésnek helye nincs. Pedig ez esetben van.
2015. febr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 j001 válasza:
38%
a sárgán áthajtás már nem kerül pénzbe kb. 2 éve, mióta a piroson áthajtás tétele 100 000-ről 50 000-re csökkent
2015. febr. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Volt egy alkalommal, hogy előttem sárgára váltott a lámpa és láttam, hogy mivel elég közel és lendületben vagyok hozzá és még talán éppen átcsúszhatok, de nem kockáztattam, inkább megálltam és nem vészfékezéssel.


A hátam mögül fékcsikorgást hallottam és megint bele léptem a gázba, hogy megelőzzem a hátulról mutatkozó ütközést.


Egy métert előrébb mentem, de ott kanyarodott egy villamos sín, amin várható volt forgalom a következő pillanatokban.


Akkorra már már piros lett és mivel előbbre mentem amennyit még lehetett de hátulról mégis belém csattant egy kocsi. Jobban jártam volna, ha akkor áthajtok a sárgán, mert a sárga jelzés ilyen esetre való, amikor még bármi lehetséges, amit a forgalmi helyzet megkíván.


A nekem koccanó sofőr sajnálkozott, hogy ilyent még nem csinált de végül is lerendeztük, hogy nem ért kár. Csak az index burát törte meg, annyit a kis előre ugrásom még segített, hogy nem erővel ért el. Ha nem figyelek a fék hangra, akkor jól meggyűrt volna.


Akkor pl. jobban járok ha ott átmegyek.


Szóval a sárga lámpánál ha valaki nagyon elővigyázatoskodik, míg a következő még át akarna menni, mert lendületben érzi magát, abból baj lehet.


A sárgán sohasem tiltották az áthajtást, ha a forgalmi helyzet, a mozgási pozíció azt kívánta. Sőt a sárga jelzés éppen erre való, hogy a köztes állapotok még be tudjanak fejeződni a tartama alatt és nem járhat érte büntetés.


Viszont ha megállsz a sárga előtt akkor lehet belőle baj, mert beléd csúszhatnak, ha nem használod ki a sárga "forgalmi helyzet változás" jelzés szabadságát.


-


Különben is, a sárgán még át lehet menni, ha a forgalmi helyzet azt kívánja. Aki bármiféle büntetést helyez kilátásba, mert élsz a változás jelzés alatti alkalmazkodási jogoddal, a biztonságos forgalmat veszélyeztető helyzetet okoz azáltal, hogy elveszi tőled azt az forgalmi helyzet befejezéséhez szükséges időt, ami alatt be lehet fejezni egy megkezdett vagy lendülete miatt megállításával veszély helyzetet teremtő forgalmi helyzetet.


.


Amikor sárgára vált és már lendületben ott haladsz a lámpa mellett, akkor úgysem tudnál megállni, sőt akkor beléd szaladhatnak hátulról.


Ezt úgysem tudnák megmagyarázni, legfeljebb akkor ha készül legalább három fotó a folyamatról, ahol mindegyiken látható a jármű sebessége. Abból látható, hogy meg tudtál volna-e állni adott fogalmi helyzetben a sárgára váló jelzéskor meglévő sebességeged és a fényjelző készüléktől való távolságod függvényében anélkül, hogy a mögötted lévőket veszélyeztesd egy esetleges hirtelen fékezéssel.

2015. febr. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 SándorÚr ***** válasza:
55%
Hú, ez kemény szitu lehetett, erről az jut eszembe: Debrecenben sok lámpán van visszaszámláló, előttem egy női sofőr zöld 03másodpercél ő úgy döntött inkább megáll. még jó, hogy 4sávos út volt...
2015. febr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
68%
Nem tilos.
2015. márc. 4. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!