Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyivel veszélyesebb motorra...

Mennyivel veszélyesebb motorral munkába járni, mint busszal?

Figyelt kérdés
2014. okt. 1. 18:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41,618%-kal.
2014. okt. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Figyi volt az a kézilabdás baleset. A hülye állat buszsofőr egy szaros Lada miatt berántotta az árokba a 10-en valahány tonnás buszt és meghaltak nem is tudom hányan. Mások meg testrészeiket vesztették el meg egyéb súlyos baleset. Szóval őszintén szólva én erre nem tudnék válaszolni... Egyik sem biztosabb a másiknál szerintem baleset esetén.
2014. okt. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Baleset esetén a busz se jó mert ott pl nincs biztonságiöv, ráadásul ha csak állóhelyed van akkor meg ütközéskor repülsz előre.

Én szoktam motorral járni dolgozni, volt amikor rendszeresen azzal mentem mert sokkal olcsóbb mint a buszozás és nekem kényelmesebb és gyorsabb is.

2014. okt. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Erre te tudod megmondani magadnak a választ. Milyen biztonságosan vezetsz... Stb. Motoron sincs biztonsági öv. Motoron nem vagy időhöz kötve. Gyorsabban megjárod. Nem kell más utasokhoz alkalmazkodni. Vagy állni. De esőben meg hóban jobb a buszon szerintem. Meg nagyon hidegben is. Tehát minusz fokokban inkább busz. Olcsóbbra nem jön ki mint a busz. De viszont van motorozási élvezeted is.
2014. okt. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem gyorsabb, olcsóbb volt, mint bármi más, de bejött egy autó a főútvonalra. Fél év betegácsi
2014. okt. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Sokkal veszélyesebb. A busz nagy, könnyen észrevehető és profik vezetik. A motoron védtelen vagy, nehezen észrevehető és magad sem vagy annyira tapasztal motoros, mint amennyire tapasztalt buszos egy átlagos buszvezetőm szóvak szigorúan biztonsági szempontból nézve a busz a jobb megoldás, minden hátrányával együtt.
2014. okt. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 lupara ***** válasza:
100%
Jellegéből adódóan motorral lényegesen veszélyesebb a munkábajárás.Buszon is érhet baleset,de kevesebb valószinűséggel.Mindkettőben van tapasztalatom,azért merem leirni.Ez nem jelenti azt,hogy ne járj motorral dolgozni,csak számolj nagyobb rizikóval.Ha tehetem motorral járok én is,de erre figyelek.Eddig bejött.
2014. okt. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Semennyire.

Tudjál jól vezetni és kész. Legyél figyelmesebb.

A buszra is lehet pro és kontrát is felhozni, úgy mint motorra is.

2014. okt. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Statisztikailag sokkal veszélyesebb a motor, adott km-re vetítve sokkal több a halálos vagy súlyos sérülés motoron, mint buszon. Gondolj bele, naponta milliók buszoznak és csak néha évente 2-3 esetben van halálos áldozat. Motorral meg naponta halnak meg vagy nyomorodnak meg az utakon, úgy hogy messze nem annyi ember motorozik mint amennyi buszozik.

Persze ez csak statisztika, nem vígasztalja ez azt a családot akinek a gyereke buszbalesetben hal meg.

2014. okt. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Utolsó. De a statisztikába az nincs beleszámolva hogy a busz 60-70-80-al közlekedik. A motorosok közül meg csak az megy 60-70-el aki simsonnal megy. Ha az összes motoros nem lépne 90 fölé. Tehát mindent betart akkor az sem sokkal veszélyesebb mint a busz.
2014. okt. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!