Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Magyar bukósisak szabvány?

Magyar bukósisak szabvány?

Figyelt kérdés
Szeretném megvenni a Simpson Diamondback bukósisakot.Csak SNELL szabványnak felel meg ezért szeretném megkérdezni hogy nálunk milyen szabványnak kell megfelelni?Egyáltalán nézi ezt a rendőr?Vagy ha van rajtam sisak nem érdekli milyen?

2014. aug. 30. 22:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Aha, a Stig... :D Amerikából rendelnéd? Mert ott elterjedtebb az a szabvány.


Európában (meg még pár országban) az ECE R22-05 szabványnak kell megfelelnie a bukóknak.

Persze ezt a rendőr nem tudja ránézésre megállapítani, ezért ha ellenőrzi a sisakodat valami okból, akkor az ún. jóváhagyási jelet fogja keresni benne. Ezt hívják E-jelnek is: kör, benne nagy E betűvel és egy számmal - a szám a jóváhagyó országot jelenti, pl. E11 = Egyesült Királyság. Jellemzően a szíjra varrt címkén szerepel.

2014. aug. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

A Simpson Európai oldalán néztem.Hurrá 1$ = 1€...

De még valószínűleg így is olcsóbb mint a vámmal meg áfával Amerikából.Ez az E betűs dolog is matrica?Árultak/nak ebay-en ACU Gold matricát is.

2014. aug. 30. 23:01
 3/10 A kérdező kommentje:
Jah most olvastam újra hogy varrt.Esetleg meg tudnám varratni ezt valahol?
2014. aug. 30. 23:02
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocs megint hülyeséget mondtam...Fáradt vagyok úgy látszik.A címkét ha megszerzem régi bukórol és rávarratom az mennyire lenne feltűnő?
2014. aug. 30. 23:13
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézz meg egy olyan bukót amiben van: meg lehet ugyanúgy varrni, semmi extra. Ismerek olyat, aki eljátszotta ugyanezt a krómbilivel - te legalább tisztességes(-ebb) sisakban gondolkodsz. :)


Ezt az érdekes témát leltem közben:


[link]


Szóval minden jó és minden szép, csak nincs ECE jel és ha hinni lehet az egyik hozzászólásnak, akkor a szokásosnál keskenyebb "kukucskálónyílás" miatt: kisebb szögben látsz fejforgatás nélkül, mint az ECE szabvány előírja, így nem is lehetne a legtöbb modelljük (legalábbis annak a hozzászólásnak a megírási időpontjában nem lehettek volna) szabványos ideát.

2014. aug. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a linket, olvasgatom.


A másik két bukó amikre gondoltam:

Nexx XR2

Schuberth S2


Ha minden kötél szakad azok már biztosan jók.

Köszi az infókat.Széles utat!

2014. aug. 30. 23:57
 7/10 anonim ***** válasza:
A rend őre ilyet nem néz. Hacsak nem valami féldinnye van rádgumipókolva akkor csak azt nézi van e rajtad bukó és be van e csatolva.
2014. aug. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

De elméletileg nézhetné. Igaz motoron kb. 5 alkalommal állítottak meg az elmúlt 10 évben, egyszer sem kérték.


Se a Schubert-ről, se a Nexx-ről nincs fogalmam, én olcsóbb kategóriájúval nyomom lassúúúúú motorokon. :) De a Schubert-ről legalább már hallottam. :P

2014. aug. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amiket linkeltél sisakok azok teljesen normális sisak kinézetűek ezekbe biztos nem köt bele a rendőr.


Az ilyen felveszem a 2.vh-s rohambilit aztán madzaggal lefogatom típusoknál kötekedhetnek, tegyük hozzá joggal.

2014. aug. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam.Esetleg varratok bele valami címkét.Az orosz Predátáros sisak is legális elvileg pedig nem látsz ki belőle jobban mint a diamondback-ből.
2014. aug. 31. 15:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!