Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » HA tilos a KRESZ szerint...

HA tilos a KRESZ szerint megállni szemben a forgalommal, akkor miért nem megy végig a rendőr minden utcán, és írja rá az 50 ezres csekket a kocsikra? Tuti biznisz!

Figyelt kérdés

Sok kérdést megtaláltam a keresőbe, de erre magyarázatot nem találtam itt a gyakorin!


Úgy tudom, hogy TILOS a KRESZ szerint a forgalommal szemben parkolni(gyengébbek kedvéért a menetirány szerinti BAL oldalon megállni szemben a forgalommal) Tehát amikor elindulsz, a szembe sávban mész, és onnan kell átmenned a helyes JOBB oldalra! Kiéve EGYIRÁNYÚ utcában. De most a rendes 2 sávos utakra gondolok, főutak, mellék uak, alsóbbrendű kis utcák! Ahol mennek bal és jobb oldalt is az autók egymással SZEMBEN.


(((Azért írom le ilyen dedós módjára, mert itt a gyakorin a sok troll minden mondatba bele köt, és eltereli a témát ahelyett, hogy válaszolna a kérdésre, és jönnek a "Mire gondolsz, nem értem, nem mondtad el pontosan,félre érthetően kérdezel...)))



És végig megyek bármelyik utcán, és szemben parkolnak a ház elé a kocsival, bemennek az ABCbe, és szemben álltak meg a bal oldalra, beugranak a gyógyszertárba és bal oldalt parkolnak le.



Ha rendőr lennék én ezt tenném! Nem a gyorshajtásból szedném be a büntetést, hanem végigmennék minden utcán, és aki a bal oldalt NEM EGYIRÁNYÚ utcában parkol SZEMBEN a menetiránnyal, annak szépen felírnám az 50 ezres csekket!


Miért nem ezt teszik a rendőrök? Láttam sok rendőrt, kijönnek az ABCből és ott áll a kocsi szemben a forgalommal, néznek rá, és elmennnek mellette. Miért nem írtak rá egy szép kerek büntetést? Szabálytalan! A KRESZBEN egyértelmű, hogy TILOS.

És számtalanszor láttam, hogy elmegy a rendőr a bal oldalon parkoló autó mellett és rá se néz.

Pedig szerintem 1 utcában végig mennének, és minimum 4 kocsira írhatnának csekket.

Miért nem használják ezt ki?


Mindenki meséli hogy a gyorshajtásokból szedik magukat a rendőrök, akkor miért nem a tilosan parkolókból? Még traffipax se kell hozzá, csak 1 fényképes bizonyíték, és kész is a büntetés!


Remélem a kérdésemet látva a rendőrség most rááll a bal oldalt parkoló autósok büntetésére! :D



2014. máj. 23. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Azért mert ez nem a rendőr dolga, hanem a közterületeseké. És hidd el, elég sok utca van ahol naponta végigmennek és boldogan pakolják a kerékbilincset.
2014. máj. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

" Nem a gyorshajtásból szedném be a büntetést, hanem végigmennék minden utcán, és aki a bal oldalt NEM EGYIRÁNYÚ utcában parkol SZEMBEN a menetiránnyal, annak szépen felírnám az 50 ezres csekket! "


Mutass már egy baleseti statisztikát, melyben az áll, hogy a menetiránnyal szemben parkoló autók több balesetet okoznak, mint a relatív és abszolút gyorshajtás együtt véve.


Most te kiszúrtál valamit, oké büntessék. Én meg kiszúrom a piroson áthaladókat, vagy a jobbról előzőket, vagy a forgalmat indokolatlanul feltartókat és akkor büntessük végig az egész országot.. :D


Az a legnagyobb baj, hogy szerintem - remélem nem sértődsz meg- te is az a tipikus rossz májú, "dögöljön meg a szomszéd tehene" típusú magyar vagy, mint elég sokan.

Büntessünk, mindenkit, mindenféle ökörségért, csakazért is...

Persze az világos, hogy a szabályokat be kell tartani. Szerintem is van értelme a büntetésnek, ha a közlekedés biztonság javul. Eddig javult? A lófÄszt javult. Ugyanúgy nyomja mindenki, szabálytalankodik...


És még csak nem is ez a legnagyobb para. Tudod mi? Hogy a beszedett pénzből nem út épül, nem az iskoláknál történik közúti fejlesztés vagy épp a frekventált helyeken. Neem, ez a pénz megy a stadionalapba, meg a mutyikalapba... te pedig ezeknek tapsolsz. Hát gratulálok :D


Szerintem is fontos, hogy az országot rászoktassuk a szabálykövető magatartásra. Nyilván ehhez megfelelő szabályok is szükségesek. De az ész nélküli büntetés sehova nem vezet...

2014. máj. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Erre már gondoltam én is. Furcsa, de tényleg mintha pont ez nem érdekelné a rendőröket. Amúgy nem baj, hogy nem érdekli őket, csak ha ez ilyen, akkor más apróságokért se büntessenek!
2014. máj. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
48%
inkább a bűnözőkkel foglalkoznának, akik idős embereket rabolnak ki, vernek össze.
2014. máj. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Egyszerű: a sebességmérés alapú adóztatás automatizált, olyan mint a nyerőgép. Menni az utcákban meg fárasztó.


A relatív gyorshajtás, kedves válaszoló, önmagában nem igazán veszélyes: eleve nevetséges a feltételezés, hogy valami 50-ig marha frankó, 51-től már nem, de mondjuk 65-ig "méltányosan" büntessük: ha 50 helyett 200-al megyek, de nem történik semmi 10/10 esetben, a szabály értelme kérdőjeles. Mégis büntetik.

DE,

ha pl. szabálytalanul előzök, szinte minden erre vonatkozó szabály aktív közlekedőt = valós embereket véd, ergo valakit kényszerítek a szabálytalanságommal előidézett veszélyhelyzet (sokszor halálos kimenetelű, ha frontális ütközéssel jár) elhárítására. A(z előzési) szabályok életet és vagyont védenek, be nem tartásuk ezek ellen irányuló cselekedet. Mégsem büntetik.


Tehát a kérdés nem rossz. Fogják természetesen büntetni a rossz oldalon parkolókat nagyobb arányban is, de ez majd hűbérbirtokként, azaz közterületes cégként lesz valakinek adományozva, akitől egy napon majd kérnek valamit, mint Pelikán Józseftől a Tanú c. filmben.


A rendőrség nem áll sehová, azt állítják, sokszor oda, aminél értelmesebb vagy hasznosabb helyre szeretnének.

2014. máj. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Még mindig ott a probléma hogy a szabálytalanul parkolókat a közterületesek és a parkolócégek büntetik, nem a rendőrök.
2014. máj. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"A relatív gyorshajtás, kedves válaszoló, önmagában nem igazán veszélyes:"

Javaslom nézz utána a relatív gyorshajtás fogalmának. Köze sincs ahhoz, amiről te írtál.

2014. máj. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat engem büntettek meg ezért még anno 1000 ft-ra. Akkor sem volt nagy pénz:-). Attól, hogy feléd nem így működik, máshol még büntetnek érte. Önmagukban a rendőrök sem akarnak meg szeretnek büntetni. A rendőr általában az "erőrebb" szabálysértésekre büntet, ami őt is zavar. Ők parancsot teljesítenek. A nagykutyák a trafiból meg a biztonsági övből akarnak büntetéseket látni a statisztikájukhoz. El ne hidd, hogy bármelyik rendőrt is érdekli, hogy 50-nél 60-nal mész. Ennyire be sem mérne ha rajta múlna. Éppen így van ez a parkolással is. Majd ha valamelyik fejes kitalálja büntetnek rá.
2014. máj. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 szántóvető ***** válasza:
34%

" annak szépen felírnám az 50 ezres csekket!"

Kérdező elvennéd az emberek fél havi fizetését egy szabálytalan parkolás miatt?te vagy a fő sátán.

:D

2014. máj. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
:D Az állam is válságban van! :D Nem elég a 3 Audi kell 4.is! :P
2014. máj. 23. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!