Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért akkor szállnak ki az...

Miért akkor szállnak ki az autóból, mikor még jövök? Nem figyelnek, vagylesz@rják?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy távolságot kell tartani ezt be is tartom, de mindig kicsapja valami idióta a kocsi ajtaját, mikor megyek, és nem tudom, hogy kiugrik belőle, vagy nem.


Miért nem tudnak várni?



2014. ápr. 3. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
tudod mi az a defenzív vezetés?
2014. ápr. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
próbálok segíteni,annak aki nem érti,ezt egy bicilkis tette föl ,itt nekünk,
2014. ápr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mert szarnak a szabályokra:


Megállás

40. §

(7) A jármű ajtaját a vezető csak akkor nyithatja ki, ha ezzel a közlekedés biztonságát, valamint a személy- és vagyonbiztonságot nem veszélyezteti.


A járművek utasaira vonatkozó szabályok

23. §

(3) A jármű ajtaját az utas csak akkor nyithatja ki, ha ezzel a közlekedés biztonságát, valamint a személy- és vagyonbiztonságot nem veszélyezteti.

2014. ápr. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
le lehet pontozni (első vagyok), de utána már bachatod, hogy a jog szerint neked volt igazad, ha akár autóval elvitted az ajtaját, akár bringával felkenődtél rá
2014. ápr. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Megmondom miért - mert abban a pillanatban, ahogy a motort leállítja, a legvérbelibb autós is gyalogossá válik, annak minden következményével. Tehát onnantól kezdve semmire nem figyel, nem néz bele a tükörbe, a közlekedésnek egy résztvevője van, saját maga. Én éppen ezért húzódóm a sáv közepe felé az ilyen parkolók mellett cangával, maximum a többi majom mögöttem tülköl, de a tikszaros életem ennél azért fontosabb.
2014. ápr. 4. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Te mé' pont akkó mész arra, amikor ők ki akarnak szállni?
2014. ápr. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
De ehhez szabály sem kell, elég logikus magától is.
2014. ápr. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!