Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyes buszok dudája mért úgy...

Egyes buszok dudája mért úgy szól, mintha azt mondaná hogy "lófütty"?

Figyelt kérdés
Pécsen volt egy Ikarus 246-os DUD-688-as rendszámmal (lehet hogy még mindig megvan). Mikor még a Széchenyi tér felé jártak a 30, 32, 33-as buszok, ahogy gurultak le a szűk gyalogosoktól forgalmas keskeny járdájú utcán, folyton ilyen furcsa hangon dudált a gyalogosoknak a sofőr. Mintha hangosan azt mondogatta volna a duda, hogy "lófyütty-lófütty". Sajnos máshoz nem tudom hasonlítani.
2014. márc. 8. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a buszra fel volt szerelve az úgynevezett "török fütty". Nekem is van a kamionomban. :)
2014. márc. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És ez mire jó?
2014. márc. 8. 20:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Gondolom nem akartak szívrohamot okozni a gyalogosoknak, így az előírásszerű kürt mellett egy barátságosabb hangjelzéssel is felszerelték a gyakorlatilag gyalogoszónába terelt buszokat. Ilyen megoldást külföldön is láttam már, engem is csengetett le villamoscsengővel felszerelt busz Németországban, meg is lepődtem...
2014. márc. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi.

Ilyet lehet személyautóba is beszerelni?

Egyébként ennek a török füttynek honnan ered a neve, mért pont török? Rágugliztam, de nem sok minden van róla...

2014. márc. 9. 16:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Az az igazság, hogy sűrített levegővel működik. Van rajta egy szelep, amit elektromosan működtetsz, és így engedi rá a levegőt. Be lehet szerelni személyautóba is, de kell hozzá egy kompresszor és egy légtartály, így szerintem macerás.

Hogy mitől török, azt nem tudom, de majd rákérdezek a kollégáktól, hátha ők tudják.

2014. márc. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!