Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hol tudom megnézni, h megbírsá...

Hol tudom megnézni, h megbírságoltak e?

Figyelt kérdés

Még a hét közepén mentem a városban aztán kaptam egy sárgát, de már nem tudtam megállni, én a piros jelzést már nem láttam, de gyanítom, h mikor a lámpa alatt voltam akkor váltott pirosra.

Na mivel hallottam, h milyen a hozzáállás, h egyeseket már azért megbüntették, mert sárgán mentek át így kíváncsi volnék, h kapok e valamit.

Olyat olvastam, h valahol meg lehet nézni, nem kell a csekket várni.

Ami ha jól tudom egy hónap is lehet akár(ha fölötte jön nem kell befizetni)

Tudnátok ebben segíteni?

Kössz előre is!



2014. febr. 23. 12:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha nem volt se kamera se rendőr akkor nem fognak megbírságolni, mert a rendőrség nem alkalmaz telepatikus erőket.

A Kresz szerint a sárgán csak akkor lehet átmenni ha biztonságosan nem tudtál volna megállni.

2014. febr. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Budapest, Dózsa-Kerepesi kereszteződés, tele kamerával!

Egyébként kollégámnak ugyan ez volt tavaly, neki nem jött semmi pedig ő még látta a pirosat.

Saját vélemény, h lehetne ezt pontosabban is szabályozni, de nem is akarják, mert akkor nem tudnak annyit bírságolni.

Vagy fene tudja, de én nem azt érzem ezzel, h annyira a rendet akarnák védeni.

2014. febr. 23. 12:12
 3/12 anonim ***** válasza:

Kifejezetten lámpa figyelő kamera nincs ott...


"Saját vélemény, h lehetne ezt pontosabban is szabályozni, de nem is akarják, mert akkor nem tudnak annyit bírságolni."


Miért nem elég pontos ez a szabályozás?

c)25 a kör alakú, valamint a nyilat vagy kerékpárt mutató folyamatos sárga fény a forgalom irányának megváltozását jelzi: az útkereszteződésnél - a kijelölt gyalogos átkelőhely, illetőleg a megállás helyét jelző útburkolati jel, ezek hiányában a fényjelző készülék előtt - meg kell állni; ha azonban biztonságosan megállni már nem lehet, az útkereszteződésen mielőbb át kell haladni;


Mesélj, te hogyan szabályoznád?

2014. febr. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én saját magamból kiindulva arra gondoltam, h a sárga lámpa idejét 3 s-ről fel kellene emelni 5-re.

Főleg abban a keresztben, mert elég gázos.

Na mindegy a lényeg, h ugye itt a 3 másodpercnél még lehet agyalni, h na most meg tudott volna e állni vagy sem.

5 s nél, ami van a lakott területen kívül is, na ott már nincs mese, mert aki hírtelen kapott sárgát, az még átfér, de ha már piroson megy át az azt jelenti, h 50 km/h az 13 m/s, szal olyan jó 65 méterre volt.

Na durván ha satuzik és jók a fékei, akkor is min kétszer meg tud állni, mert 100 kmről olyan 30-35 m kell, persze ez nem arányos.

Ez olyan, mint h 55- tel nem tudnak lelőni, mert 62 felett mérnek csak.

Egyébként honnan veszed, h nincs kamera, saját szememmel láttam.

2014. febr. 23. 13:49
 5/12 anonim ***** válasza:

"kaptam egy sárgát, de már nem tudtam megállni"


Én egy befizetett 50.000.-es csekk óta MINDEN sárgánál meg tudok állni....


Nem valószínű, hogy kamera alapján kapsz utólag erről csekket. (Engem a helyszínen szedtek ki a rendőrök a sorból, és mutatták a videó felvételt.)

2014. febr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, kollégám megúszta, meg igazából akit hallottam azokat rendőrök fogták meg.

Csak azt nem értem, h akkor minek vannak felszerelve oda, főleg, h a neten is ezt írják.

Kössz a válaszokat, rem megúszom, az biztos, h többet én se kapkodok.

2014. febr. 23. 15:39
 7/12 anonim ***** válasza:

Az üzenet küldője: Coca87

Az üzenet címzettje: Harkonnen

Az elküldés időpontja: ma 18:31

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: Hol tudom megnézni, h megbírságoltak e?

"Kifejezetten lámpa figyelő kamera nincs ott... "Saját vélemény, h lehetne ezt pontosabban is szabályozni, de nem is akarják, mert akkor nem tudnak.."

Az üzenet témája: Dózsa-Kerepesi

Az üzenet szövege: Cső!

Miből gondold, h ott nincs kamera?


Ezt írtam:

"Kifejezetten lámpa figyelő kamera nincs ott"


Szóval hol van az a rengeteg kamera?

[link]

2014. febr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Fel vannak szerelve az oszlopokra!

Nem láttad még őket?

2014. febr. 23. 18:49
 9/12 anonim ***** válasza:

Az üzenet küldője: Coca87

Az üzenet címzettje: Harkonnen

Az elküldés időpontja: ma 21:53

Az üzenet oka: A kérdésre írt válasz: A gyűjtőszámlámon összegyűlt 191. 000 Ft-o miért kell 30 évig fizetnem?

"Besétálsz, befizeted a 191000 Ft-ot, megfejelve az előtörlesztési díjjal és megszabadulsz tőlük!"

Az üzenet szövege: Cső!


Akkor most vágod, h melyik kereszteződés vagy nem?


Vágom, persze, csak a kamerákat nem látom...

:)

2014. febr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

De ne a mapon nézd, hanem akkor tudod csak ha jártál arra felé.

Másrészt üsd be a googlebe, h "kamera dózsa kerepesi"

2014. febr. 23. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!