Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Melyik a jobb, biztonságosabb...

Melyik a jobb, biztonságosabb szerintetek: kerékpársáv a járdán vagy a (forgalmas) úttesten az autók melletti kerekezés?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom, a Critical Mass nagyon amellett van, hogy az úttesten tekerjen minden bringás és hogy úttesten legyen az összes kerékpárút, kerékpársáv stb. Régen 20 km/h-ig a gyalogosok veszélyeztetése nélkül a járdán is lehetett kerekezni. Szerintem ez jó volt, mert ha óvatosan ment a bringás, nem volt gond. Mióta forgalmas helyeken is autók mellett kell tekerni, sok bringást ütnek el. Szerintem kevésbé veszélyes egy bringás a gyalogosra, mint egy autós a biciklisre (főleg forgalmas utakon). Szerintetek?

Mióta nem lehet járdán kerekezni, azóta vannak helyek, amelyek bringával gyakorlatilag megközelíthetetlenek. Járdán tilos menni, ha nincs kerékpárút vagy kerékpársáv (sok ilyen hely van), akkor egy lehetőség marad: az úttest. Na most, ha ez valamiért alkalmatlan a bringás közlekedésre (túl nagy forgalom, túl szűk utca stb.), akkor matt van! Ha meg valaki járdán teker, kb. 10 ezer a büntetés! (Akkor is, ha nagyon óvatos, ha nem üt el senkit és ha adott az elegendő távolság az ajtóktól...) :-(


2009. nov. 23. 18:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyerekként mi csak a járdán bringáztunk, visszagondolva, nem is túl óvatosan, mégsem okoztunk soha kárt soha egyetlen gyalogosban sem. :)

A baj manapság azzal van, hogy a bringások sincsenek tekintettel az autósokra, és viszont. A minap lelassítottam egy bringás mögött, jelezte, hogy kanyarodni szeretne, erre a mögöttem lévő gyepagyú kivágott, majdnem balesetet csinált a türelmetlensége miatt. Na bumm, egy autóval előrébb került...

Szép gondolat a "mindenhol legyen kerékpárút", de lássuk be, kivitelezhetetlen. Honnan veszel el helyet a bicikliútnak? A már így is túltelített sávokból, buszsávokból? A járdákon sokszor így is nehéz a közlekedés, babakocsi, két ember egymás mellett nem is fér el számtalan helyen a szabálytalanul parkoló autóktól...

2009. nov. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Megoldást csak a kerékpársáv jelent, de mint az első hozzászóló is írta nincs hely ezek kialakítására.

Tömött járdákon biciklizni veszélyes.Lehet, hogy te megfontoltan,figyelmesen akarsz tekerni, de akkor is van egy sebességkülönbség a gyalogossal szemben, aki nem számít a biciklisre,hátul amúgy nincs szeme.Főleg az idősebbek tántorognak, könnyű lenne őket elütni.

Én azt is ellenzem, hogy a buszsávban tekerjenek.A futárok még úgy ahogy, ők nem tartják fel a forgalmat,de a "hétköznapi biciklis komoly fennakadást tud okozni, ha nagy forgalom van nem lehet kikerülni anélkül, hogy át kéne sorolni a másik sávba, ami nem egyszerű mutatvány.

Szerintem nincs igazi helyük a bicikliseknek nagyvárosi közlekedésben, csak ahol van kerékpár sáv.

2009. nov. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jól kib@sztak az autósokkal,hogy a Múzeum ás Vámház körúton kialakitották a kerékpársávokat az úttestre..,hol álljak meg,mikor anno se tudtam sehol,nagy ötlet volt ez,csak dijazni tudom!De annyira nem érdekel,mert kiteszem az elakadás jelzőt és bemegyek az üzletbe,ennyi!:P Sztem igy nem is biztonságosabb!!
2009. nov. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem azt írtam, hogy vegyünk el a járdákból. Azt gondolom, hogy előnyös lenne, ha nem lenne teljesen tiltva a járdán való kerékpározás, hanem SZABÁLYOZVA lenne bizonyos keretek között, pl. ha elüt valakit a bringás (akár ajtón kilépőt), akkor a bicajos legyen a hibás egyértelműen, valamint a 20 km/h-s határt, a veszélyeztetés tilalmát visszaállítani stb.

Mert az sem megoldás, hogy forgalmas, szűk utakon köteles legyen a bringás kamionok, meg egyéb autók mellett tekerni. Ha csúszós az út, még inkább igaz ez. Ha egy autó megcsúszik télen, az autósoknak nem feltétlenül lesz bajuk, megvédi őket a karosszéria. De ami az autósnak egy koccanás, az a bringásnak adott esetben az életébe is kerülhet. Bringás viszont ritkán üt el úgy gyalogost, hogy komoly baja legyen. Legalábbis RITKÁBBAN, és KISEBB SÉRÜLÉST OKOZVA, mint amikor egy autós üt el bringást.

2009. nov. 23. 19:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Elviekben az úttesten biciklivel való közlekedést is szabályozzák, mégsem tartják be. A biciklisek is rengetegszer szabálytalankodnak, aki az autók mellett sem akar normálisan közlekedni, miért tenné azt a járdán?! Ráadásul ki ellenőrzi, hogy szabályos-e a járdán a brigás? Persze, ha elüt valakit, akkor megvan az illető és felelősségre vonható. No de hogyan? Rendőrt hívsz? Kiröhögnek. Főleg, ha nem történt nagyobb baj. Ha sajnos igen, jönnek a mentők, esetleg rendőr. De mit csinál vele? Pénzbüntetést kap, de a biciklizéstől nem fogják eltiltani, vagy elkobozni a kerékpárt...

2009. nov. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!