Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kell egy kis udvariasság jól...

Kell egy kis udvariasság jól gondolom?

Figyelt kérdés
Amellett hogy sokan az alapvető szabályokat sem tartják be, pl. átengedni a gyalogost, és a busznak lakott területen belül elsőbbsége van hogy kimenjen a megállóból, nyilván nem úgy hogy hátúlról belémjönnek akkorát fékezzek, de látok sok autót egymás után aki elmegy ilyen helyen, ahol már elsőbbséget kellett volna adnia. És nem értem ha egy autó is sávot akar váltani, főleg előfordulhat hogy idegen helyen van, mégha oda is figyel későn veszi észre hogy rossz sávban van és szabályosan akar sávot váltani és elmegy mellette 35 autó és lesz.rják. Én ha látom hogy valaki ilyesmire készül udvarias leszek villantok és engedem, ti hogy vagytok vele? Vagy a kereszteződésből kihajáskor is nagy forgalomba.
2009. nov. 9. 19:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%

"és a busznak lakott területen belül elsőbbsége van hogy kimenjen a megállóból"


Ezt megmondanád hol olvastad? Újabb okostojás...

2009. nov. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Ha nincs is rá szabály, akkor is logikus.
2009. nov. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A megfogalmazással van problémád? Én a közlekedésről beszélgetek. Vagy én tudom rosszul vagy te? mióta van jogsid?
2009. nov. 9. 19:25
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
sajnos a közlekedésben is meglátszik a magyar mentalitás..az emberek nagyban tesznek a másikra csak az a fontos , hogy ők gyorsan odaérjenek ahova akarnak. Londonban pl ha csak a zebránál állsz , már megállnak az autók meg a buszok. otthon meg még ha lelépsz néha akkor sem :S
2009. nov. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

1. nincs elsőbbsége a busznak.

2. Nálunk a városban nem szaroznak a buszosok: index és már kint van. Leszarja, hogy te besatuzol.

2009. nov. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Valószínűleg ott, ahol te már rég nem olvasgattál... Nem mintha nem férne rád.


"(24. § (3) Lakott területen belül a járművek vezetői kötelesek az elindulási szándékát jelző, menetrend szerint közlekedő autóbusznak és trolibusznak a megállóhelyről való elindulását (jobb szélső sávba való besorolását) – ha ez hirtelen fékezés nélkül megtehető – lassítással, szükség esetén megállással is lehetővé tenni. Az autóbusz, illetőleg a trolibusz vezetője azonban ilyen esetben is csak akkor indulhat el, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről.)"


Kérdező: én midig hálát érzek, ha ilyen vezetővel találkozom:):):)!

2009. nov. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Namost én feltettem a kérdést és elindítottam egy témát, nem szakszerű megfogalmazással csak úgy általában, de aki érti az érti miről van szó, meg is látszik már az eddigi válaszokból is, nagyon hülyeséget nem írok, 10 évet elvezettem balesetmentesen.
2009. nov. 9. 19:32
 8/12 A kérdező kommentje:
Szia előző a mentőnek is meg kell erről győződni, mégis nekünk meg elengedni kéne a zöld lámpánál is, én azért nem paragrafusozok, érted te is és értem én is a lényeget.
2009. nov. 9. 19:35
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
A paragrafus azoknak szól, akik azt állítják nincs ilyen szabály.
2009. nov. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%
Hát nincs is. Az hogy segítened kell az indulását nem azt jelenti, hogy elsőbbsége van veled szemben.
2009. nov. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!