Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A buszsávot figyelő kamera...

A buszsávot figyelő kamera mér sebességet is?

Figyelt kérdés
Sajnos későn vettem észre, hogy buszsávba kerültem, aztán mivel az eredeti sávomban jöttek az autók, nem volt más választásom, mint gyorsabban menni és kvázi jobbról előzve visszaverekednem magam a jó sávba...csak persze így bőven gyorsabban mentem a megengedettnél.
2013. szept. 20. 07:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Még nem mér, de a buszsávban haladás is elég a bírságoláshoz!


"Sajnos későn vettem észre, hogy buszsávba kerültem"


Ja-ja, kajolom ám a dumádat, de a sabálysertési előadó nem fogja!

:)


"aztán mivel az eredeti sávomban jöttek az autók, nem volt más választásom, mint gyorsabban menni és kvázi jobbról előzve visszaverekednem magam a jó sávba"


Vagy megállni - és szépen irányjelzőt kapcsolva - besorolni az első résbe.

2013. szept. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%

De miből gondolod, hogy volt buszsáv figyelő kamera? Az ilyet rohadt nehéz ám bizonyítaniuk. Kb. max a budapesti Arena Pláza előtt tudnám elképzelni, a vonat felőli oldalon. Mert ott végig fal van, csak akkor megy buszsávba autó, ha előnyre akar szert tenni.


De én ilyen kameráról nem tudok, hogy lenne.... A buszsávért akkor van büntetés, ha rendőr meglát és meg is állít. Különben nem kell aggódnod.


Mellesleg ha lenne ilyen kamera bárhol is, én már milliókat fizettem volna ki ilyesmire. Illetve nem szoktam kifizetni a bírságokat, hanem ledolgozom közmunkán. x)

2013. szept. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Gondolom, azért van kamera (nem pedig rendőr autó), hogy így is meg tudjanak büntetni utólagosan, mint a trafinál. És onnan tudom (sejtem), hogy volt ott kamera, mert GPS-sel mentem és olyan progi van rajta, ami figyelmeztet erre ("buszsávot figyelő kamera a lámpában")...csak már későn reagáltam. Egyébként valóban a Kerepesin volt, miután a Hungáriáról rákanyarodtam. Kíváncsi vagyok, mi lesz.
2013. szept. 20. 15:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Ott aztán ne aggódj testvérem. Késésben voltam fogászatra tartva és abban a buszsávban a legelejétől a legvégéig száguldottam 160-170-nel. Nem kaptam büntetést.


Mostanában pedig főleg csomószor használom, mert valamiért baromi nagy dugók vannak. Szóval ne aggódj.

2013. szept. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, azok a kamerák csak azt figyelik, hogy az adott rendszámú jármű jogszerűen használja-e a buszsávot. (Van egy háttéradatbázis, azzal veti össze a leolvasott rendszámot.)


Azonban a nem túl távoli jövőben ez változhat, mivel e kamerák is alkalmassá tehetők sebességmérésre. Ezen kívül pedig egyre több buszon is van kamera, ez is csak egy döntés kérdése és ha sebességmérésre nem is, de a buszsáv használatának figyelésére alkalmas lehet.

2013. szept. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!