Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha kikerülök egy kátyút a...

Ha kikerülök egy kátyút a saját sávomba, éls a szembejöüvő azt hiszi rá húzopm a kocsit, és felrántja a kocsit a padkára, az az én hibám?

Figyelt kérdés

2013. aug. 2. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert megtévesztetted.
2013. aug. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És a bíróságon: "megtévesztően vezetett!" bűnős!

:D

2013. aug. 2. 12:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, azt hittem kérdeztél valamit, bocs.

Igen, ha az illető polgári pert indít ellened, akkor kártérítésre kötelezhetnek.

2013. aug. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
Nem a te hibád, ha nem léped át a felezővonalat. Másrészt kamerafelvétel nélkül mindenki azt mond amit akar, szóval esélytelen a másik fél.A kocsiban utazók szava nem számít mert elfogultnak tekintik őket.
2013. aug. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az általad leírt szituáció a zavarás és a veszélyeztetés határán mozog ( inkább "csak" zavarás) :


Zavarás: olyan magatartás, amellyel valaki másnak a közlekedését nehezíti, a közlekedés más résztvevőit megijeszti, neki kényelmetlenséget vagy kellemetlenséget okoz, magatartásával figyelmét elvonja vagy indokolatlanul leköti .

Zavar az a járművezető is, aki a járműve sebességével megtéveszti az elsőbbséggel rendelkezőket).


-Veszélyeztetés: ha valaki a közlekedés más résztvevőit kár, baleset bekövetkezésének, a személy- és vagyonbiztonság sérelmének a lehetőségébe sodorja.


Mindekettőt leírja a kresz, tehát bármelyiket is valósítod meg, kresz szabályt vétel ami bünthető.

2013. aug. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Okosok! Akkor most bele kell mennem a kátyúba, meg esetleg fel kell borulnom? Ha nem döglök bele, mert kikerültem bűnös vagyok?!
2013. aug. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mint megszólított okos szólok a butához, de a kérdezőnek is szól: a kátyút kikerülni és a kátyút váratlan és megtévesztő módon kikerülni nem ugyanaz. Erősen kátyút utakon vezetek, s gyakran kerülgetjük ezeket. Olyan esetem is volt, amikor ismeretlen helyen, jó minőségű úton váratlanul került elém egy nagy lyuk. El kellett húznom a kormányt, de senki nem rántotta félre. Sem én, sem mások. Betartottam a követési távolságot, s szerencsére mögöttem is. Így ha gyorsan is kellett reagálnom, de nem eszetlenül.
2013. aug. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!