Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Közlekedési lámpában kamera?

Közlekedési lámpában kamera?

Figyelt kérdés
Üdv! Nem régiben sikerült egy piros lámpán áthajtanom egy igen forgalmas helyen. Hála az égnek nem történt baleset. A lámpa nem a kereszteződés felett volt ,hanem utána én pedig mentem az előttem lévővel, figyelmetlen voltam. A kérdés lényege pedig a következő: Rémhíreket , pletykákat hallottam olyan lámpákról, amikbe kamera van szerelve ami sztárfotót készít,ha piroson hajt át a delikvens. Valakinek van ilyen tapasztalata, esetleg megbüntették? Létezik ilyen? Meg lehet különböztetni a kamerával felszerelt lámpákat? (már ha vannak)Nem állok túl jól anyagilag és most félek,hogy nemsokára küldik a csekket. A válaszokat előre is köszönöm szépen!
2013. júl. 20. 21:46
 1/2 anonim ***** válasza:

A lámpa testbe nincs beszerelve kamera, viszont elképzelhető hogy a lámpa mellett az oszlopon van felszerelve egy fehér téglalap alakú dobozka az.

De én hallottam olyanról hogy nem minden esetben rögzíti az áthaladót, mert ha csak akkor váltott amikor már jóval túllépted a féktávot és egyáltalán nem tudtál volna biztonságosan megállni azt nem érzékeli mert a kamera csak akkor rögzít képet ha már pirosan világított a lámpa és ha olyan helyzetbe vagy hogy a kamera látószögébe kerül az autó eleje ahol a rendszámtábla van akkor megeshet hogy megy a csekk. Viszont Ha már nem látszik a rendszám akkor megúszhatod a dolgot. De akkor sem küldenek minden esetben büntetést, mert ezek a kamerák elsősorban a gyalogos átkelő helyeket figyelik meg, de elképzelhető hogy megy a csekk. Viszont ha 60 napig nem küldenek akkor már fel lehet lélegezni.

2013. júl. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez hol volt?
2013. júl. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!