Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egészségügyi vizsgálatot meg...

Egészségügyi vizsgálatot meg kell ismételnem ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Vagy 5 éve el akartam kezdeni a jogsit, de nem jutottam sokáig. Viszont akkor csináltak orvosi vizsgálatot. ha most újra kezdem a tanfolyamot, ismét meg kell vizsgáltatnom magam? (Elsősegély is megvolt, azt meg kell ismételni?)
2013. jún. 12. 21:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Meg van még a papírod? Ha 40 évnél fiatalabb vagy, akkor 10 évig érvényes az orvosi engedély.
2013. jún. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak egy vizsgalap nevezetű papírom van, amire az van ráírva, hogy orvosi alkalmasság: 2018. Ez elég lenne, ha új helyen folytatom (vagy inkább kezdem újra) a tanfolyamot?
2013. jún. 13. 06:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Az újrakezdést nem igazán értem. Az orvosi alkalmasságnak nincs köze a tanfolyamhoz. Ezzel a papírral nyugodtan nekifuthatsz. Annyi kellemetlenség lesz csak, hogy a tíz évre szóló jogsid öt év után le fog járni (ha az idén megszerzed).
2013. jún. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Újrakezdés alatt azt értem, hogy még 2008-ban iskolai keretek között elkezdtem, voltam is kresz vizsgán (aminek érvényessége azóta lejárt) és vettem is pár órát vezetésből, de mivel nem volt akkor pénzem folytatni, ezért nem vittem végig.

Most egy autósiskolánál szeretném ezt folytatni (azaz újrakezdeni, mivel a kresz tanfolyamot és a vizsgát meg kell ismételnem).

Ha jól értem akkor nem kell újra orvoshoz mennem, hogy papírt adjon az alkalmasságomról, illetve nem kell az elsősegély tanfolyamot sem újra megcsinálnom... Igaz?

2013. jún. 13. 13:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Az orvosid érvényes, az eü. vizsga életre szól elvileg, de így, hogy közben volt ekkora üres idő nem tudom.

Ha most elmégy orvoshoz, az azért lehet jó, mert a jogsival együtt fog lejárni, de így most fizeted ki. Ha nem mégy el, akkor majd 2018-ban kell orvoshoz menned, s idő előtt jogsit is hosszabbítani.

2013. jún. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen a hasznos választ! :)
2013. jún. 13. 14:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!