Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A boltokban kapható alkoholszo...

A boltokban kapható alkoholszondák mennyire megbízhatók?

Figyelt kérdés
Melyik márkát érdemes venni? Szeretném, tudni, ha buli után másnap vezetnék, hogy megtehetem-e.
2013. ápr. 25. 20:16
 1/4 Simon0211 ***** válasza:

[link]

Itt rengeteg különböző szondát találsz, de véleményem szerint egy olcsóbb szonda is pontos és megbízható (hiszen ezek nem játékra vannak kitalálva), legfeljebb nem számol mindenféle speciális adatot csupán az alkoholszintet. De ha gondolod szívesen megérdeklődöm rendőrorvos ismerőstől, ha nagyobb kétségeid vannak :)

2013. ápr. 26. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tapasztaltam, hogy az olcsóbb készülékek hiába mennek át a vizsgálaton, nem jó minőségüek. Lásd egy 5-600 Ft-os dugalj ami átmegy a MEEI vizsgálaton, az van, hogy egy hősugárzótól szétég. Vil.szer. vagyok.
2013. ápr. 26. 13:15
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket a szondákat nem ismerem. A rendőrségnél a LION tip. szondák vannak rendszeresítve. Habár ezeket is rendszeresen viszik "bemérni", hogy rendben vannak-e. Egyik sem hiteles. Amit a boltból vásárolsz pedig biztosan nem. - külön műszaki kell rá -


De szerintem saját használatra mindegyik jó. Lényeg, hogy megmutassa, hogy van-e alkohol vagy sem! Az, hogy mennyi szerintem lényegtelen, mert nem lehet ez estben közlekedni. A pontos érték csak a rendőrnek számít, magánember elég ha tudja, hogy még nem vezethet és kész:-)

2013. ápr. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
én találkoztam olyan szondával, ami akkor mutatott értéket, mikor nem ivott az illető és akkor volt 0, amikor ivott :) vicces volt :)
2013. máj. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!