Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A lent található linken levő...

A lent található linken levő kalkulátor jól számolja a gyorshajtásért adható pénzbüntetés mértékét?

Figyelt kérdés

[link]


Nem tudom, ez nekem eléggé új, hogyha 50-es táblánál 65-el megyek, csak akkor büntetnek meg.

És ahogy elnéztem, csak akkortól számít büntetést, ha 15 km/órával lépem túl a megengedett sebességet?

Ez igaz? Május 1-től tényleg ez érvényes?


2009. szept. 15. 00:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Most fizettem 64 Km/h-ért 10000 Ft helyszíni bírságot!

A különböző táblázatokbam megjelenő sebességhatárok, csak az objektív felelősség körébe tartozó sebességeket jelölik, amikortól a rendőr már nem mérlegelhet, hanem köteles a táblázatban szereplő bírságot kiszabni!

50-es táblánál 54-től szabálysértés (+/- 3 Km/h a műszer tűrése), és kapod a büntit!

2009. szept. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65 alatt csak helyszíni bírság lehet, de tényleg 54-től büntethetnek 50-es táblánál.
2009. szept. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint ez a kalkulátor úgy hülyeség, ahogy van! 60(!)%-os túllépésnél 0 Ft-ot számol! Pl 20 km/h + 60 % = 32 -> 0 Ft!
2009. szept. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is megnéztem kalkulátort, de annál szerencsére 15.000 forinttal kevesebb lett, amit kiküldtek birságnak. Így még örültem is.
2009. szept. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
szóval akkor, ha 50es táblánál 60-al megyek, oldalt radaroznak, de nem állítanak meg, akkor csekk sem jön?
2009. szept. 15. 13:19
 6/9 anonim ***** válasza:
Elméletileg nem. De persze az órád mérhet rosszul, belecsúszhatsz véletlenül a 65-be.
2009. szept. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50 helyett 60? Szerintem ez már jelentős túllépés: +20%!!! Az meg nem kevés...
2009. szept. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
de májustól változtak a szabályok, elvileg még 65ért sem büntetnek, ha nemállítanak meg
2009. szept. 22. 12:20
 9/9 anonim válasza:

Ha az ilyen kalkulátorok által is kiszámítható tűréshatáron belül vagy, és nem állítanak meg, akkor valószínüleg nem fognak megbüntetni. Ha többször voltál már büntetve közlekedési szabályok megsértése miatt, (főként gyorshajtás miatt), akkor lehet kapsz egy pár ezres csekket.


Ez azt jelenti, hogy 50es táblánál (városon belül), ha 64-el mész, akkor még nem büntetnek meg. Általában úgy is szoktak mérni, hogy nem is 50-re, hanem 64-re állítják a mérőben a sebességhatárt!


Arra azonban érdemes figyelni, hogy sokszor rosszul mér az autókban az óra. Nemrég egy új Ford S-Max-ot teszteltem, ami éppen 10km/h-val mutatott többet a valós sebességnél!!! Ez előfordulhat fordítva is, ami azt jelenti, hogy 64-nél már 74-el megyünk, amiről nem is tudunk, viszont a pénztárcánk mélyére kell néznünk!


Érdemes egy GPS-el bemérni az autó sebességét, így tudjuk, hogy bízhatunk-e az óránkban, vagy, ha csal, akkor mennyit.

2009. okt. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!